
Forrest J Ackerman, właśc.: Forrest James Ackerman – amerykański pisarz i redaktor fantastyki naukowej, także aktor i producent filmowy, popularyzator fantastyki naukowej. Jako pierwszy użył skrótu „sci-fi” na oznaczenie tego gatunku. Był kolekcjonerem książek i wszelkiego rodzaju gadżetów związanych z science fiction.

Art Acord – amerykański aktor kina niemego

Robert Alda – amerykański aktor filmowy i piosenkarz; znany m.in. z filmów Błękitna rapsodia oraz Zwierciadło życia. Absolwent Stuyvesant High School w Nowym Jorku (USA).
Gracie Allen – amerykańska aktorka filmowa, najbardziej znana z filmów Szkoła humoru i Kłopoty małej pani. Pięciokrotnie była nominowana do nagrody Emmy za serial The George Burns and Gracie Allen Show.

June Allyson, właśc. Ella Geisman – amerykańska aktorka, tancerka i piosenkarka.

James King Aurness – amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Znany był przede wszystkim z roli szeryfa Matta Dillona w serialu telewizyjnym Gunsmoke.

Marion Aye – amerykańska aktorka filmowa, której kariera rozpoczęła się w czasach kina niemego.

Theodosia Burr Goodman − amerykańska aktorka filmów niemych.

Lyman Frank Baum – amerykański pisarz, autor jednej z najpopularniejszych książek dla dzieci, Czarnoksiężnika z Krainy Oz.

Wallace Fitzgerald Beery − amerykański aktor i reżyser, laureat Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie Mistrz.

Rose Joan Blondell – amerykańska aktorka.

Humphrey DeForest Bogart – amerykański aktor filmowy i teatralny, ikona kultury popularnej, symbol męskości lat 40. XX wieku. Uznawany za jedną z największych oraz najwybitniejszych gwiazd filmowych w historii amerykańskiego kina i okresu „Złotej Ery Hollywood”, a także najbardziej wpływowego aktora kina noir. W 1999 American Film Institute umieścił jego nazwisko na 1. miejscu w rankingu „największych aktorów wszech czasów”.
Frank Borzage – amerykański reżyser i producent filmowy, a także aktor.
Clara Gordon Bow – amerykańska aktorka, ikona kina niemego i symbol seksu kinematografii lat 20. XX wieku.

Clarence Leon Brown - amerykański reżyser i producent filmowy.

Nathan Birnbaum − amerykański aktor i scenarzysta, laureat Oscara za rolę drugoplanową w filmie Promienni chłopcy.
Glen Cavender – amerykański aktor filmowy. W latach 1914–1949 wystąpił w 259 filmach.

Nat King Cole, właśc. Nathaniel Adams Coles – amerykański pianista jazzowy i piosenkarz. W 2000 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Natalie Cole, właśc. Stephanie Natalie Maria Cole – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka.

George William Crisp − brytyjski reżyser i aktor, laureat Oscara za rolę drugoplanową w filmie Zielona dolina.

George Cukor – amerykański reżyser, mistrz komedii.

Michael Curtiz, także Mihály Kertész, właśc. Manó Kertész Kaminer – amerykański reżyser pochodzenia węgierskiego.

William H. Daniels – amerykański operator filmowy, laureat Oscara.

Samuel George „Sammy” Davis Jr. – amerykański muzyk, piosenkarz, tancerz, aktor, artysta wodewilu i komik, którego nazywano „największym artystą, jaki kiedykolwiek pojawił się na scenie w Stanach Zjednoczonych”.
Walter Elias „Walt” Disney – amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy, animator, przedsiębiorca, wizjoner i filantrop. Jeden z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legenda animacji i filmu. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów, z czego zdobył również rekordową liczbę 26 statuetek, siedmiokrotny zdobywca Nagrody Emmy. Wraz z bratem, Royem Oliverem Disneyem, założyli wspólnie przedsiębiorstwo Walt Disney Productions, znaną obecnie pod nazwą The Walt Disney Company, drugą co do wielkości korporację mediową świata.

Theodore Dreiser – amerykański powieściopisarz z nurtu naturalizmu i dziennikarz.

Errol Leslie Thomson Flynn – amerykański aktor australijskiego pochodzenia.

Clark Gable, właśc. William Clark Gable – amerykański aktor filmowy, ze względu na swój status w świecie filmu zwany do śmierci „Królem Hollywood” lub po prostu „Królem”. Jeden z najbardziej dochodowych aktorów w historii kina, ikona „Złotej Ery Hollywood”. American Film Institute umieścił go na 7. miejscu w rankingu „Największych aktorów wszech czasów”.

Samuel Goldwyn – amerykański producent filmowy żydowskiego pochodzenia, współzałożyciel wytwórni filmowej Metro-Goldwyn-Mayer (1924).

Edmund Goulding – amerykański reżyser i scenarzysta filmowy pochodzenia brytyjskiego.

Sydney Hughes Greenstreet – angielski aktor.

Harold „Hal” Coleman Kern – amerykański montażysta filmowy i producent, pracujący w erze kina niemego i dźwiękowego. Laureat nagrody Akademii Filmowej za najlepszy montaż do filmu Przeminęło z wiatrem oraz dwukrotnie nominowany za produkcje Rebeka i Od kiedy cię nie ma.

Jean Harlow – amerykańska aktorka filmowa, symbol seksu kinematografii amerykańskiej lat 30. XX wieku. Jedna z czołowych gwiazd filmowych pierwszych lat filmu dźwiękowego oraz okresu „Złotej Ery Hollywood”. W 1999 American Film Institute umieścił jej nazwisko na 22. miejscu w opublikowanym przez siebie rankingu „największych aktorek wszech czasów”.

Michael Kelland John Hutchence – wokalista i autor tekstów australijskiej grupy INXS.

Michael Joseph Jackson – amerykański piosenkarz muzyki pop, R&B, soul, rock i funk, autor tekstów, artysta estradowy, tancerz, aktor, kompozytor i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Zaliczany do najwybitniejszych wykonawców i kompozytorów oraz najpopularniejszych artystów w historii, a ze względu na swoje osiągnięcia w branży muzycznej nazywany „Królem Popu”. Szacowany nakład jego albumów i singli na całym świecie wynosi ponad 750 milionów egzemplarzy. Laureat setek nagród, w tym 14 nagród Grammy co czyni go najbardziej nagradzanym artystą w historii muzyki popularnej, a 13 spośród jego singli uplasowało się na pierwszych miejscach list przebojów w Stanach Zjednoczonych. Wywarł ogromny wpływ na kulturę masową, przełamując wiele stereotypów, w tym uprzedzenia rasowe. Twórczością inspirował rzesze artystów różnych gatunków muzycznych – od popu, soulu przez R&B po hip hop.

Erle C. Kenton – amerykański reżyser filmowy. W latach 1916-1957 wyreżyserował 131 filmów.
Alan Walbridge Ladd – amerykański aktor filmowy.

Harold Clayton Lloyd – amerykański aktor komediowy, jeden z założycieli Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.
Carole Lombard − amerykańska aktorka filmowa, ikona i jedna z największych gwiazd kina lat 30. XX wieku. Szczególnie ceniona za energiczne, często niecodzienne role w produkcjach z gatunku screwball comedy. W drugiej połowie lat 30. była najlepiej zarabiającą aktorką w Hollywood. W latach 1939−1942 Lombard pozostawała w związku małżeńskim z Clarkiem Gable’em, będąc jego trzecią żoną. W 1999 została sklasyfikowana przez American Film Institute na 23. miejscu w rankingu „największych aktorek wszech czasów” (The 50 Greatest American Screen Legends).

Chico Marx, właśc. Leonard Joseph Marx – amerykański aktor komediowy. Jeden z braci Marx.

Gummo Marx, właśc. Milton Marx – amerykański aktor komediowy. Jeden z braci Marx.

LeRoy Mason – amerykański aktor filmowy.

Fred Niblo, właściwie Frederick Liedtke – amerykański aktor i reżyser filmowy. Posiada swoją gwiazdę na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd.

Mary Pickford, właśc. Gladys Marie Smith − amerykańska aktorka i producentka filmowa kanadyjskiego pochodzenia, gwiazda epoki kina niemego. American Film Institute umieścił ją na 24. miejscu na liście największych aktorek wszech czasów.

Robert Frazer – amerykański aktor.

Alan Roscoe – amerykański aktor.

David O. Selznick – hollywoodzki producent tzw. złotego wieku kinematografii.

Marguerite Snow – amerykańska aktorka teatralna i filmowa. Grała w epoce kina niemego.

Lionel Jay Stander − amerykański aktor.

James Maitland Stewart – amerykański aktor filmowy i teatralny, należący do grona najbardziej cenionych, utytułowanych i najwybitniejszych gwiazd w historii amerykańskiego kina. Jedna z legend i ikon okresu „Złotej Ery Hollywood”. Poza aktorstwem Stewart służył w United States Army i jako pilot brał czynny udział w II wojnie światowej oraz w wojnie wietnamskiej. Służbę zakończył w randze generała brygady. Dzięki silnej moralności, którą prezentował zarówno na dużym ekranie, jak i poza nim, Stewart uosabiał „amerykański ideał” w Stanach Zjednoczonych XX wieku. W 1999 American Film Institute umieścił jego nazwisko na 3. miejscu w rankingu „największych aktorów wszech czasów”.

Jan Styka – polski malarz, ilustrator książkowy.

Elizabeth Rosemond Taylor – amerykańska aktorka, producentka filmowa, businesswoman i działaczka humanitarna. Jedna z największych gwiazd Hollywood. Wyróżniona wieloma nagrodami, w tym dwoma Oscarami: w 1961 za rolę Glorii Wondrous i w 1967 za rolę Marthy. American Film Institute umieścił ją na siódmym miejscu na liście największych aktorek wszech czasów.

Spencer Bonaventure Tracy – amerykański aktor filmowy i teatralny, zaliczany do grona najbardziej cenionych i wszechstronnych gwiazd w historii amerykańskiego kina. Jedna z legend i ikon okresu „Złotej Ery Hollywood”. W 1999 American Film Institute umieścił jego nazwisko na 9. miejscu w rankingu „największych aktorów wszech czasów”.

Paul William Walker IV – amerykański aktor i producent filmowy oraz telewizyjny, były model. Grał m.in. w serii filmów Szybcy i wściekli.

Samuel „Sam” Wood – amerykański reżyser i producent filmowy.

William Wyler – amerykański reżyser pochodzenia niemieckiego. Jeden z najważniejszych twórców kina amerykańskiego od lat 30. po 60. XX w.