Aleurothrixus floccosus – gatunek pluskwiaków piersiodziobych z rodziny mączlikowatych (Aleyrodidae), występujący w Afryce, Ameryce, Azji i Europie. Owady z tego gatunku są szkodnikami upraw cytrusów, powodującymi więdnięcie i opadanie liści.

Aphis farinosa – gatunek pluskwiaka z rodziny mszycowatych.

Błyszczek elegancik – gatunek pluskwiaka z podrzędu różnoskrzydłych i rodziny tasznikowatych.

Czerwiec kaktusowy – owad z gatunku pluskwiaków podrzędu Sternorrhyncha, z którego pozyskuje się czerwony barwnik koszenilę. Pluskwiak ten zamieszkuje część tropikalną Ameryki Południowej i Meksyku; żyje na kaktusach z rodzaju opuncji, żywiąc się sokami owocowymi i składnikami pokarmowymi rośliny.

Geocoris punctipes – gatunek drapieżnego pluskwiaka różnoskrzydłego z rodziny Geocoridae.
Latarnik surynamski, nocoświec – gatunek pluskwiaka z podrzędu fulgorokształtnych i rodziny Fulgoridae.

Lethocerus grandis – gatunek pluskwiaka z podrzędu różnoskrzydłych i rodziny Belostomatidae, występującego w Ameryce Południowej, osiąga 8,5 cm (samce) lub 9,7 cm (samice), maksymalnie do 12 cm długości, barwa tułowia jasna, plamista, z bladymi paskami na przedpleczu.

Lethocerus maximus – gatunek pluskwiaka z podrzędu różnoskrzydłych i rodziny Belostomatidae, występującego w Ameryce Południowej, osiąga 9,6 cm (samce) lub 10,5 cm (samice), maksymalnie do 12 cm długości, barwa tułowia ciemna, z bladymi paskami na przedpleczu.

Metopoplax ditomoides – gatunek pluskwiaka z podrzędu różnoskrzydłych i rodziny Oxycarenidae. Fitofag rumianów, rumianków, krwawników i lebiodek. Pierwotnie miał zasięg południowo-zachodniopalearktyczny ; obecnie znajduje się w ekspansji na północ, a ponadto został zawleczony do nearktycznej Ameryki Północnej i do Ameryki Południowej.

Tarczówka marmurkowata – gatunek pluskwiaka z podrzędu różnoskrzydłych i rodziny tarczówkowatych. Fitofag żerujący na ponad 175 gatunkach roślin. Rodzimy dla Azji Wschodniej, jednak zawleczony m.in. do Ameryki Północnej i Europy, gdzie stał się gatunkiem inwazyjnym i groźnym szkodnikiem drzew i krzewów owocowych i ozdobnych oraz warzyw i kukurydzy.