
Walenty Badylak – żołnierz AK, ps. „Szymon”, emerytowany krakowski piekarz, który przykuł się łańcuchem do historycznej studzienki na krakowskim rynku, oblał się benzyną i dokonał aktu samospalenia. Jego czyn był protestem przeciwko przemilczeniu przez władzę zbrodni katyńskiej.

Rudolf-Christoph Freiherr von Gersdorff – oficer Reichswehry i generał-major Wehrmachtu. Członek niemieckiego ruchu oporu, znany z ujawnienia masowych grobów polskich oficerów, ofiar zbrodni katyńskiej.

Stanisław Jasiński – polski ksiądz katolicki, kanonik krakowskiej kapituły katedralnej. Kierował krakowskim "Caritasem", powstałym w 1934. W 1943 był wysłannikiem z ramienia metropolity krakowskiego Adama Sapiehy do Katynia, na miejsce ekshumacji zwłok polskich oficerów pomordowanych przez NKWD. W czasie okupacji włączył się także w pracę Rady Głównej Opiekuńczej i Polskiego Komitetu Opiekuńczego.

Arthur Bliss Lane – amerykański dyplomata (1917–1947), ambasador USA w Polsce (1945–1947).

Ray John Madden – amerykański prawnik i kongresmen, w latach 1943–1977 członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych ze stanu Indiana z ramienia Partii Demokratycznej. W latach 1951–1952 przewodniczący Specjalnej Komisji Śledczej Kongresu Stanów Zjednoczonych do Zbadania Zbrodni Katyńskiej, która w 1952 roku ogłosiła tzw. raport Maddena wskazujący, że odpowiedzialność za zbrodnię katyńską ponosi ZSRR. W 1977 roku wchodził w skład Komitetu Medalu Katyńskiego. Ray J. Madden został pochowany na Narodowym Cmentarzu w Arlington w stanie Wirginia.

Adam Aleksander Dawid Moszyński herbu Łodzia – kapitan rezerwy artylerii Wojska Polskiego II RP, major Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Jurij Ignatjewicz Muchin – rosyjski dziennikarz, publicysta i lider Armii Woli Narodu. W latach 1995–2009 był założycielem i redaktorem naczelnym gazety „Duel” („Pojedynek”). Po zamknięciu „Duelu” za publikację „ekstremistycznych materiałów”, Muchin założył nową gazetę „K Barjeru” o takim samym charakterze, co i „Duel”.
Teofil Ryszard Rubasiński, właśc. Teofil Dolata, także jako Władysław Kaczmarek – żołnierz Armii Krajowej, jeden z odkrywców mogił ofiar zbrodni katyńskiej w Katyniu w 1942, major Wojska Polskiego.

Kazimierz Skarżyński – sekretarz generalny Polskiego Czerwonego Krzyża w okresie II wojny światowej, autor pierwszego raportu o zbrodni katyńskiej i szef komisji PCK w Katyniu w 1943.

Władysław Roman Wawrzonek, pseudonim Tadeusz Skałuba, – polski publicysta historyczny, wydający w II obiegu, żołnierz Armii Krajowej Okręgu Śląskiego.

Wiktor Baltazar Węgrzyn – polski księgarz i mechanik samochodowy, twórca, komandor i prezes zarządu Motocyklowych Rajdów Katyńskich oraz inicjator i organizator Motocyklowych Zlotów na Jasnej Górze im. ks. ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.
Janusz Kazimierz Zawodny, ps. „Miś” – polski politolog i historyk, doktor nauk politycznych, profesor uniwersytecki. Oficer Wojska Polskiego, uczestnik walk podczas II wojny światowej. Badacz zbrodni katyńskiej.