
Abd Allah II ibn Husajn, król Abdullah II (arab. عبدالله الثاني بن الحسين, ur. 30 stycznia 1962 w Ammanie) – król Jordanii z dynastii Haszymidów od 7 lutego 1999.

Ali ibn al-Husajn al-Ali al-Haszimi – król Hidżazu i szarif Mekki w latach 1924–1925.

Ali ibn Husajn, arab. الامير علي بن الحسين – książę jordański z dynastii Haszymidów.

Alija bint Ali – księżniczka arabska i poprzez małżeństwo ostatnia królowa Iraku. Pochodziła z dynastii Haszymidów.

Fajsal ibn al-Husajn ibn Ali al-Haszimi, arab. فيصل بن حسين بن علي الهاشمي – w 1920 przez krótki okres król Syrii, w latach 1921-1933 – Iraku, członek rodu Banu Haszim, wywodzącego swoje pochodzenie od proroka Mahometa. Fajsal popierał ugodę między sunnitami i szyitami na rzecz idei panarabizmu, mającej na celu utworzenie zjednoczonego państwa arabskiego, w skład którego weszłyby, m.in. Irak, Syria, Palestyna. Będąc u władzy unikał faworyzowania jakiejkolwiek grupy etnicznej czy religijnej. Jego aspiracje zderzyły się z planami Francuzów i Brytyjczyków wobec Bliskiego Wschodu.

Fajsal ibn al-Husajn ibn Talal – książę jordański z dynastii Haszymidów, wojskowy, od 2004 generał dywizji Jordańskich Sił Powietrznych, przewodniczący Jordańskiego Komitetu Olimpijskiego.

Fajsal II ibn Ghazi, arab. الملك فيصل الثاني – król Iraku, syn Ghaziego I z dynastii Haszymitów.

Ghazi I, właśc. Ghazi ibn Fajsal, arab. غازي ابن فيصل – król Iraku z dynastii Haszymidów, marszałek polny i marszałek lotnictwa Iraku. Jedyny syn Fajsala I. Panował od 8 września 1933, do swojej śmierci – zginął w wypadku samochodowym.

Hamza ibn Husajn – książę jordański z dynastii Haszymidów, w latach 1999-2004 następca tronu, wojskowy.

Hasan ibn Talal – jordański książę, syn króla Talala i jego małżonki Zajn. W latach 1965-1999 następca tronu Jordanii.

Husajn ibn al-Abdullah – książę jordański, najstarszy syn króla Jordanii Abdullaha II i królowej Ranii al-Jasin.

Husajn Ibn Ali – szarif Mekki oraz emir Mekki od roku 1908 do roku 1917, następnie król Hidżazu – państwa będącego kontynuacją emiratu Mekki. Przyjęcie tytułu królewskiego zostało uznane przez społeczność międzynarodową. Kawaler brytyjskiego Orderu Łaźni. W roku 1924 ogłosił się kalifem wszystkich muzułmanów. Husajn bin Ali panował w Hidżazie do roku 1924, gdy jego kraj został najechany przez Abdula Aziza al Sauda. Husajn bin Ali przekazał wówczas koronę i inne tytuły świeckie swojemu synowi, Alemu.

Husajn ibn Talal, król Husajn I – król Jordanii z dynastii Haszymidów.

Abd Allah ibn al-Husajn – emir Emiratu Transjordanii (1921-1946), a następnie król Królestwa Transjordanii. Pochodził z dynastii Haszymidów.

Najif ibn Abd Allah – jordański książę z dynastii Haszymitów.

Talal I ibn Abd Allah – król Jordanii od 20 lipca 1951 do 10 sierpnia 1952.

Muhammad ibn Talal – jordański książę z dynastii Haszymidów, generał Jordańskich Sił Zbrojnych. W latach 1952–1962 był następcą tronu Jordanii.

Fahrelnissa Zeid, arab. فخر النساء زيد, Fachr an-nisa Zajd, ur. Fahrünissa Şakir – turecka artystka znana z wielkoformatowych obrazów abstrakcyjnych z kalejdoskopowymi wzorami, choć tworzyła także rysunki, litografie i rzeźby. Jej twórczość łączyła elementy sztuki islamskiej i bizantyjskiej z abstrakcją i innymi wpływami z Zachodu. Zeid była jedną z pierwszych kobiet, które studiowały na Akademii Sztuk Pięknych w Stambule. Wielokrotnie się przeprowadzała, mieszkając w Stambule, przedwojennym Berlinie i powojennym Paryżu. Jej prace były wystawiane w Paryżu, Nowym Jorku i Londynie, w tym w londyńskim Institute of Contemporary Arts w 1954 roku. W latach 70. przeprowadziła się do stolicy Jordanii, gdzie założyła szkołę artystyczną. W 2017 roku londyńska galeria Tate Modern zorganizowała dużą retrospektywę artystki i nazwała ją „jedną z największych artystek XX wieku”. Jej największa praca, którą sprzedano na aukcji, Ku niebu (1953), została sprzedana za prawie milion funtów w 2017 roku.