
Aleph, DOT – organiczny związek chemiczny, enteogen, pochodna fenyloetyloaminy i amfetaminy. Zsyntezowany po raz pierwszy przez Alexandra Shulgina, opisany w PiHKAL z dawkowaniem 5–10 mg oraz czasem trwania efektów 6–8 godzin.

Aleph 2 – organiczny związek chemiczny, enteogen, pochodna fenyloetyloaminy. Zsyntezowany po raz pierwszy przez Alexandra Shulgina, opisany w PiHKAL z dawkowaniem 4–8 mg oraz czasem trwania efektów 8–16 godzin.

Aleph-4 – organiczny związek chemiczny, enteogen, pochodna fenyloetyloaminy. Zsyntezowany po raz pierwszy przez Alexandra Shulgina, opisany w PiHKAL z dawkowaniem 7–12 mg oraz czasem trwania efektów 12–20 godzin.

Aleph-6 – organiczny związek chemiczny, enteogen, pochodna fenyloetyloaminy. Zsyntezowany po raz pierwszy przez Alexandra Shulgina, opisany w PiHKAL z minimalnym dawkowaniem 40 mg oraz bardzo długim (nieokreślonym) czasem trwania efektów.

Aleph-7 – organiczny związek chemiczny, pochodna amfetaminy. Zsyntezowany po raz pierwszy przez Alexandra Shulgina, enteogen opisany w PiHKAL z dawkowaniem 4–7 mg oraz czasem trwania efektów 15–30 godzin.

Beatrycze, MDO-D, MDOM – organiczny związek chemiczny, pochodna fenyloetyloaminy i amfetaminy, analog metamfetaminy i homolog DOM. Zsyntezowana po raz pierwszy przez Alexandra Shulgina, opisana w PiHKAL z minimalnym dawkowaniem 30 mg oraz czasem trwania efektów 6–10 godzin. Związek ten powoduje ogólne uczucie otwartości oraz efekt stymulujący, skutkiem ubocznym często jest biegunka.

Bis-TOM – organiczny związek chemiczny, pochodna amfetaminy, analog DOM. Nie wywołuje działania psychodelicznego. Zsyntezowana po raz pierwszy przez Alexandra Shulgina, opisana w PiHKAL z minimalnym dawkowaniem 160 mg oraz nieznanym czasem trwania efektów.

Bromo-dragonFLY – organiczny związek chemiczny, psychodeliczna substancja psychoaktywna, pochodna fenyloetyloaminy o dużej aktywności i bardzo długim czasie działania. Jest agonistą receptorów serotoninowych 5-HT2A i 5-HT2C, przy czym jest związkiem chiralnym, a działanie agonistyczne stereoizomeru o konfiguracji R jest ok. dwukrotnie efektywniejsze niż S. Po raz pierwszy został otrzymany przez Matthew A. Parkera w laboratorium Davida E. Nicholsa w 1998 r. Na czarnym rynku rozprowadzany jest zwykle w postaci nasączonych roztworem kartoników i bywa mylony z LSD.

2,5-Dimetoksy-4-bromoamfetamina – psychodeliczna substancja psychoaktywna, pochodna fenyloetyloaminy.

2,5-Dimetoksy-4-chloroamfetamina (DOC) – organiczny związek chemiczny z grupy fenyloetyolamin; psychodeliczna substancja psychoaktywna.

2,5-Dimetoksy-4-jodoamfetamina, DOI – związek jodoorganiczny, psychodeliczna substancja psychoaktywna, pochodna fenyloetyloaminy. Po raz pierwszy została otrzymana przez amerykańskiego chemika Alexandra Shulgina.

2,5-Dimetoksyamfetamina – organiczny związek chemiczny z grupy amfetamin. Wykazuje słabe działanie narkotyczne w dawkach 80–160 mg. Jest półproduktem do otrzymywania DOB, DOM i DOI. W Polsce obrót 2,5-DMA jest zabroniony – substancja znajduje się w wykazie substancji psychotropowych w grupie I-P.

2,5-Dimetoksy-4-metyloamfetamina (STP) – organiczny związek chemiczny, psychodeliczna substancja psychoaktywna, pochodna amfetaminy.

4-Metoksyamfetamina (PMA) – organiczny związek chemiczny, substancja psychoaktywna, o działaniu stymulującym, empatogennym i psychedelicznym, pochodna amfetaminy. Trudno jest ustalić bezpieczne dawkowanie PMA, gdyż nawet małe dawki mogą powodować niebezpieczne podwyższenie ciśnienia, przyspieszenie pulsu i hipertermię. PMA bywa rozprowadzane w pigułkach ecstasy, często w bardzo wysokich, niebezpiecznych dawkach. Substancja ta jest także inhibitorem MAO. 4-Metoksyamfetamina otrzymywana jest zwykle z anetolu, składnika zapachowego biedrzeńca anyżu i kopru.

3,4-Metylenodioksy-N-etyloamfetamina (MDEA) – organiczny związek chemiczny, empatogenna substancja psychoaktywna, pochodna amfetaminy o działaniu zbliżonym do MDMA. Zgodnie z PIHKAL dawkowanie MDEA zawiera się w przedziale 100–200 mg a czas działania wynosi 3 do 5 godzin.

3,4-Metylenodioksyamfetamina – organiczny związek chemiczny, empatogenna substancja psychoaktywna, pochodna fenyloetyloaminy. Po raz pierwszy została otrzymana przez G. Mannish'a i W. Jacobsona w 1910 roku.

3,4-Metylenodioksymetamfetamina, MDMA, ecstasy, XTC – organiczny związek chemiczny, drugorzędowa amina, pochodna fenyloetyloaminy. Półsyntetyczna substancja psychoaktywna wykazująca działanie empatogenne, euforyczne i psychodeliczne.

TMA – grupa psychodelicznych substancji psychoaktywnych znanych też jako trimetoksyamfetaminy. Istnieje 6 substancji w grupie TMA – TMA, TMA-2, TMA-3, TMA-4, TMA-5 i TMA-6, różnią się od siebie tylko położeniem grup metoksy przy pierścieniu benzenowym. TMA są analogami naturalnego psychodelika występującego w kaktusach Peyotl i San pedro – meskaliny. TMA bywa czasem nazywane meskalamfetaminą, jednak to TMA-2 zyskało największą sławę i popularność na rynku designer drugs.