Adolf Wilhelm – książę Saksonii-Eisenach. Jego władztwo było częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Pochodził z rodu Wettynów.

Ernest August I – książę Saksonii w księstwie Saksonii-Weimar od 1707 i w księstwie Saksonii-Eisenach od 1741, pochodzący z dynastii Wettinów.
Ernst August II Konstantin – książę połączonych unią personalną Saksonii-Weimar i Saksonii-Eisenach. Jego władztwa były częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Pochodził z rodu Wettynów. Był synem księcia Saksonii-Weimar oraz Saksonii-Eisenach Ernesta Augusta I i jego drugiej żony księżnej Zofii Karoliny. Na tron w obu państwach wstąpił po śmierci ojca 19 stycznia 1748. Do 1755 regencję w jego imieniu sprawowali książęta Saksonii-Gotha-Altenburg – Fryderyk III i Saksonii-Coburg-Saalfeld – Franciszek Jozjasz.

Johann Georg II – książę Saksonii-Eisenach. Jego władztwo było częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Pochodził z rodu Wettynów.

Johann Wilhelm – książę Saksonii-Eisenach. Jego władztwo było częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Pochodził z rodu Wettynów.

Karl (Carl) August von Sachsen-Weimar-Eisenach – od 1758 książę Saksonii-Weimar i Saksonii-Eisenach, od 1809 książę zjednoczonej Saksonii-Weimar-Eisenach, a od 1815 wielki książę (Großherzog) Saksonii-Weimar-Eisenach. Do 1775 rządy sprawowała, jako regentka, jego matka Anna Amalia z Brunszwiku-Wolfenbüttel.

Wilhelm Heinrich – książę Saksonii-Eisenach. Jego władztwo było częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Pochodził z rodu Wettynów.