Zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Doły Piekarskie” – zespół przyrodniczo-krajobrazowy znajdujący się w południowo-wschodniej części Tarnowskich Gór, w dzielnicy Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne, w Piekarach Rudnych, tuż przy granicy z Bytomiem i Radzionkowem, na szczycie i północnym stoku Suchej Góry. Utworzony został na mocy uchwały nr LXVI/581/2006 Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach z 4 października 2006 i jest drugim zespołem przyrodniczo-krajobrazowym w mieście. Obejmuje północną część terenu dawnej kopalni rud żelaza z uroczyskiem Zrobiska.

Park Hutnika w Tarnowskich Górach-Strzybnicy – założony w latach 50. XX wieku park znajdujący się w Strzybnicy, w miejscu wcześniejszego, XIX-wiecznego parku.
Park Kunszt, Park Rudolfina, Park Górniczy – niewielki park w Tarnowskich Górach, 2 grudnia 2004 uchwałą Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach został uznany pomnikiem przyrody. Kunszt to również nazwa dawnej kolonii przemysłowej znajdującej się w pobliżu tego parku.
Park Miejski w Tarnowskich Górach – położony na warpiach park w tarnogórskim Śródmieściu. Rośnie tu blisko 50 gatunków drzew i 10 gatunków krzewów. W większości rodzimego pochodzenia.

Park Ojców Kamilianów, Park św. Kamila – założony przez zakon kamilianów w 1910 roku park, obecnie w granicach Tarnowskich Gór, jeden z dwóch parków w dzielnicy Osada Jana.

Park Piny, Piny – park założony w połowie lat 70. XX wieku dla mieszkańców ówczesnego Osiedla XXV-lecia PRL w Tarnowskich Górach.

Park Redena w Tarnowskich Górach – zabytkowy park założony w pierwszej połowie XIX wieku, znajdujący się w Tarnowskich Górach, w dzielnicy Śródmieście-Centrum; najstarszy park na obszarze tego miasta.

Park w Reptach, Park repecki – zabytkowy XIX-wieczny park krajobrazowy o powierzchni ok. 200 ha położony na terenie miasta Tarnowskie Góry oraz gminy Zbrosławice, stanowiący część większego zespołu przyrodniczo-krajobrazowego o nazwie „Park w Reptach i dolina rzeki Dramy”.