
Aleksander Jełowicki – polski pisarz, poeta, tłumacz i wydawca, uczestnik powstania listopadowego, poseł na sejm 1830–1831 roku z ziem zabranych z powiatu hajsyńskiego, emigrant we Francji, działacz społeczny, przełożony Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu, zakonnik. Jełowicki wydał własnym nakładem m.in. III część Dziadów (1832), Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego (1832) i Pana Tadeusza (1834) Adama Mickiewicza. W latach 1835–1838 z Eustachym Januszkiewiczem i Stefanem Dembowskim prowadził w Paryżu Drukarnię i Księgarnię Polską – pod firmą, „Jełowicki i S-ka”.

Henryk Mirosław Klemens Nakwaski – polski działacz emigracyjny i publicysta, powstaniec listopadow.
Władysław Ewaryst Broel-Plater – hrabia, poseł na Sejm powstańczy w czasie powstania listopadowego, dziennikarz i polityk emigracyjny, fundator i członek Towarzystwa Muzeum Narodowego Polskiego w Rapperswilu w 1870 roku.
Herman Potocki herbu Pilawa – hrabia, powstaniec 1830, poseł, emigrant.
Józef Franciszek Jan Potocki herbu Pilawa – polski hrabia, powstaniec listopadowy.

Wincenty Tomasz Tyszkiewicz herbu Leliwa – pułkownik wojsk Królestwa Polskiego, powstaniec listopadowy, emigrant.
Aleksander Wielopolski herbu Starykoń – polski polityk, hrabia w Królestwie Kongresowym w 1820, margrabia Gonzaga-Myszkowski, XIII ordynat pińczowski, naczelnik Rządu Cywilnego, wiceprezes Rady Stanu Królestwa Kongresowego, szambelan dworu królewskiego Mikołaja I Romanowa w 1830.

Józef Bohdan Zaleski – polski poeta okresu romantyzmu. Wraz z Antonim Malczewskim i Sewerynem Goszczyńskim zaliczany jest do „szkoły ukraińskiej” polskiego romantyzmu.
Józef Zieńkowicz albo Zienkowicz – polski uczestnik powstania listopadowego na ziemiach zabranych.