
Billie – brytyjski koń służący w policji, który stał się symbolem stadionu Wembley oraz rozgrywek o Puchar Anglii w piłce nożnej.

Bucefalos (Bucefał) – ulubiony ogier tesalski Aleksandra Wielkiego. W potocznym słownictwie synonim narowistego wierzchowca, ognistego rumaka.

Godolphin Barb, znany jako Godolphin Arabian, 1724-1754, arabski ogier z Maroka, jeden z trzech od których wywodzą się konie pełnej krwi angielskiej. Podarowany królowi Francji Ludwikowi XV, trafił do stadniny Francisa Godolphin, 2. hrabiego Godolphin. Przodek wielu słynnych koni arabskich.

Janardag – koń rasy achałtekińskiej, należący do zmarłego w 2006 r. autorytarnego prezydenta Turkmenistanu – Saparmurata Nijazowa

Kasztanka – klacz marszałka Józefa Piłsudskiego.

Kwestura – kasztanowata klacz czystej krwi arabskiej polskiej hodowli ze stadniny koni w Michałowie. Córka ogiera Monogramm i klaczy Kwesta po Pesenniku, prawnuczka ogiera Bask – pierwszego w dziejach konia, którego naturalnej wielkości pomnik z brązu stanął w Scottsdale przy wejściu do Kentucky Horse Park w USA.

Mądry Hans – koń, który był uważany za inteligentnego i potrafiącego porozumiewać się z ludźmi. Miał także posiadać nadzwyczajne zdolności matematyczne oraz językowe. Przez kilka lat nikt nie potrafił obalić tezy o inteligencji konia. Dopiero zastosowanie nowoczesnych metod badawczych pozwoliło wyjaśnić sprawę Hansa.
Old Billy – koń znany z długowieczności.

Ogier Tempelhüter – jeden z najbardziej znanych ogierów reproduktorów Królewskiej Stadniny Koni w Trakenach. Był na tyle cenny w procesie hodowli koni, że posąg z brązu z jego wizerunkiem został wykonany i umieszczony w Trakenach.