Aleksander mazowieckiW
Aleksander mazowiecki

Aleksander mazowiecki – biskup trydencki od 1425, patriarcha Akwilei od 1439 (tytularnie), kardynał z nominacji antypapieża Feliksa V z tytularnym kościołem św. Wawrzyńca w domu Damazego od 1440, biskup Chur od 1442 (tytularnie), proboszcz Kościoła św. Szczepana w Wiedniu od 1442 roku, dyplomata.

John Beaufort (książę Somersetu)W
John Beaufort (książę Somersetu)

John Beaufort, 1. książę Somerset KG – angielski arystokrata, młodszy syn Jana Beauforta, 1. hrabiego Somerset, i lady Margaret Holland, córki 2. hrabiego Kentu.

Bernardyn ze SienyW
Bernardyn ze Sieny

Bernardyn ze Sieny – – włoski franciszkanin, reformator zakonu, święty Kościoła katolickiego.

Leonardo BruniW
Leonardo Bruni

Leonardo Bruni, zwany też Leonardo Aretino – humanista włoski, historyk, pionier historiografii renesansowej, polityk, dyplomata.

Robert CampinW
Robert Campin

Robert Campin – malarz flamandzki, zwany również Mistrzem z Flémalle lub Mistrzem Tryptyku de Mérode od Ołtarza Zwiastowania. Był jednym z twórców niderlandzkiej szkoły malarskiej. Tworzył obrazy o tematyce religijnej oraz portretowej.

Giuliano Cesarini (1398–1444)W
Giuliano Cesarini (1398–1444)

Giuliano Cesarini – włoski kardynał, legat papieski na Węgrzech.

Gianfrancesco I GonzagaW
Gianfrancesco I Gonzaga

Gianfrancesco (I) Gonzaga, także Jan Franciszek Gonzaga – władca Mantui od 1407 do 1444, do 1433 tytułujący się jako kapitan ludu (lord), następnie jako markiz, gonfaloniere papieski. Był także kondotierem.

Spytek II JarosławskiW
Spytek II Jarosławski

Spytek z Tarnowa i Jarosławia herbu Leliwa – starosta generalny ruski w latach 1441-1442, dworzanin królewski, właściciel Zgłobnia.

Paweł z SiennaW
Paweł z Sienna

Paweł z Sienna – sekretarz królewski Władysława Warneńczyka (1439), dworzanin królewski (1444), zginął w bitwie pod Warną.

Niccolò PiccininoW
Niccolò Piccinino

Niccolò Piccinino – włoski kondotier, odegrał ważną rolę w wojnach Mediolanu przeciwko papieżowi Eugeniuszowi IV, Florencji i Wenecji.

Stefan Batory (zm. 1444)W
Stefan Batory (zm. 1444)

Stefan Batory – szlachcic węgierski, syn żupana komitatu Szabolcs Jana Batorego i Katalin Petőfi.

Władysław III WarneńczykW
Władysław III Warneńczyk

Władysław III Warneńczyk – król Polski, król Węgier jako Władysław I od 1440, starszy syn Władysława Jagiełły i Zofii Holszańskiej. Na tronie Litwy Władysław nie zasiadł, choć formalnie tytułował się najwyższym księciem litewskim.

Dziersław WłostowskiW
Dziersław Włostowski

Dziersław Włostowski herbu Oksza – polski rycerz, szlachcic, dworzanin królewski urzędnik Królestwa Polskiego.