
Alfons V Afrykańczyk – dwunasty król Portugalii z dynastii Avis, faktycznie sprawował władzę w latach 1449–1481.

Axayacatl [] – władca Tenochtitlánu, szósty tlatoani (władca) Azteków (Méxicas) . Axayacatl był synem Tezozomoca i Huitzi-lxochtzin, córki Montezumy I, brat Tizoca i Ahuitzotla, ojciec Montezumy II i Cuitláhuaca. Jego imię w języku nahuatl znaczy Wodna Twarz

Chrystian I Oldenburg – król Danii w latach 1448–1481 oraz na prawach Unii kalmarskiej, władca Norwegii w latach 1450–1481 i Szwecji w latach 1457–1464.

Agostino di Duccio – włoski rzeźbiarz okresu wczesnego renesansu.

Eufrozyn lub Eleazar Pskowski – święty mnich prawosławny.

Ikkyū Sōjun – japoński mistrz zen, poeta, krytyk szkoły zen rinzai i opat Daitoku-ji.

Jan I – książę Kleve od 1448 r. i hrabia Mark od 1461 r.

Karol IV Andegaweński, Karol Walezjusz, Karol z Maine – syn Karola Walezjusza, hrabiego Maine, i Cobelli Ruffo, córki Carlo Ruffo, hrabiego Montalto i Corigliano. Książę Andegawenii od 1480, hrabia Maine od 1472.

Konstanty z Fabriano − błogosławiony Kościoła katolickiego, włoski dominikanin.

Lekë Dukagjini – albański książę walczący przeciwko imperium osmańskiemu u boku Skanderbega. W 1444 roku przewodniczył Lidze w Lezhy.
Jan Łosowicz – biskup rzymskokatolicki.

Mehmed II Zdobywca, محمد الفاتح – sułtan z dynastii Osmanów, panujący w latach 1444–1446 i 1451–1481. Zasłynął jako zdobywca Konstantynopola. Odbudował miasto i uczynił je stolicą imperium osmańskiego.

Michał Aleksandrowicz Olelkowicz – kniaź litewski pochodzący z rodziny Olelkowiczów-Słuckich.

Bartolomeo Platina, właśc. Bartolomeo Sacchi – włoski żołnierz, pisarz i bibliotekarz Biblioteki Watykańskiej.
Luca della Robbia – rzeźbiarz włoski, jeden z głównych mistrzów wczesnego włoskiego renesansu (quattrocento). Pracował we Florencji. Tworzył rzeźby w brązie, marmurze i terakocie.