Bruno BielawskiW
Bruno Bielawski

Bruno Franciszek Bielawski herbu Zaremba – dziennikarz, pisarz i poeta związany z „Gazetą Lwowską”, od 1859 pierwszy redaktor czasopisma „Dzwonek: pismo dla ludu”.

Stefan BobrowskiW
Stefan Bobrowski

Stefan Bobrowski, ps. Grabowski – polski działacz niepodległościowy, członek stronnictwa czerwonych, powstaniec styczniowy, członek Komitetu Centralnego Narodowego, przewodniczący Tymczasowego Rządu Narodowego w 1863 roku.

Euclides da CunhaW
Euclides da Cunha

Euclides da Cunha, właściwie Euclides Rodrigues Pimenta da Cunha – brazylijski pisarz. Jego najważniejszym dziełem jest narodowa powieść pod tytułem Os Sertões, która jest kroniką wojny w Canudos.

Stephen DecaturW
Stephen Decatur

Stephen Decatur – amerykański wojskowy, oficer Marynarki Wojennej USA.

Évariste GaloisW
Évariste Galois

Évariste Galois – francuski matematyk o dużych zasługach dla rozwoju algebry, w szczególności zagadnienia rozwiązywalności równań wielomianowych.

GoliatW
Goliat

Goliat – postać biblijna, olbrzymi wojownik filistyński pochodzący z Gat, żyjący w XI wieku p.n.e. Jego wzrost miał wynosić sześć łokci i jedną piędź, czyli ok. 3 metrów. Zginął z rąk Dawida, który pokonał go wyrzuconym z procy kamieniem.

Alexander HamiltonW
Alexander Hamilton

Alexander Hamilton – amerykański polityk, przywódca Federalistów, twórca dolara amerykańskiego, jeden z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych Ameryki.

James Hamilton (4. książę Hamilton)W
James Hamilton (4. książę Hamilton)

James Hamilton, 4. książę Hamilton – szkocki arystokrata i dyplomata.

Philip HamiltonW
Philip Hamilton

Philip Hamilton był najstarszym dzieckiem Alexandra Hamiltona – pierwszego sekretarza skarbu USA i Elizabeth Schuyler Hamilton. Umarł w wieku 19 lat, tragicznie postrzelony w pojedynku z Georgem Eackerem w Weehawken w New Jersey.

Ferdinand LassalleW
Ferdinand Lassalle

Ferdinand Lassalle – polityk niemiecki pochodzenia żydowskiego, myśliciel polityczny, działacz socjalistyczny i pisarz.

Michaił LermontowW
Michaił Lermontow

Michaił Jurjewicz Lermontow – rosyjski pisarz, prozaik, dramaturg. Jeden z najwybitniejszych twórców XIX w., związany z romantyzmem. Autor poematów romantycznych opartych na motywach ludowych, pejzażowej, refleksyjno-filozoficznej i patriotycznej liryki oraz dramatów. Twórca pierwszej rosyjskiej powieści psychologicznej. Klasyk literatury rosyjskiej. Wstąpił do szkoły i służby wojskowej, w 1840 roku skazany na śmierć za wiersz pt. "Śmierć poety".

LizymachW
Lizymach

Lizymach – jeden z wodzów Aleksandra III Wielkiego – diadochów. Po jego śmierci w 323 roku p.n.e. objął władzę w Tracji i przyjął tytuł króla w 306 roku p.n.e. Mąż Arsinoe II.

Walery ŁozińskiW
Walery Łoziński

Walery Łoziński, ps. „Walenty ze Smolnicy” – polski pisarz i publicysta.

Aleksander PuszkinW
Aleksander Puszkin

Aleksander Puszkin, właściwie Aleksandr Siergiejewicz Puszkin – rosyjski pisarz i najwybitniejszy obok Michaiła Lermontowa przedstawiciel romantyzmu rosyjskiego. Klasyk literatury rosyjskiej i światowej, reformator rosyjskiego języka literackiego. Kamerjunkier cesarza Mikołaja I Romanowa.

Richard Dobbs SpaightW
Richard Dobbs Spaight

Richard Dobbs Spaight – amerykański prawnik i polityk.

Karol SzlegelW
Karol Szlegel

Karol Szlegel – polski oficer, uczestnik powstania listopadowego, członek Sprzysiężenia Wysockiego, działacz emigracyjny, po upadku powstania listopadowego, od 1832 roku przebywał w zakładzie dla polskich uchodźców wojennych w Awinionie.

Adam Tarło (1713–1744)W
Adam Tarło (1713–1744)

Adam Tarło herbu Topór – wojewoda lubelski od 1736, starosta jasielski, drohobycki, zwoleński i doliński, marszałek konfederacji dzikowskiej, marszałek Trybunału Skarbowego Koronnego w 1737, stronnik króla Stanisława Leszczyńskiego, przywódca opozycji wobec Augusta III.

Peter TordenskjoldW
Peter Tordenskjold

Peter Tordenskjold, do 1716 Peter Wessel – norweski oficer, wiceadmirał duńskiej floty.