
Mitsuhide Akechi – japoński dowódca wojskowy, żyjący w erach Sengoku i Azuchi Momoyama.

Ferdynand Álvarez toledański – trzeci książę Alby. Doradca Karola V – habsburskiego cesarza Niemiec i króla Hiszpanii.

Stanisław Broniowski herbu Tarnawa – chorąży przemyski w latach 1546-1551, koniuszy przemyski w latach 1555-1574, starosta barski w latach 1574-1582, dworzanin konny Zygmunta II Augusta w 1548 roku, rotmistrz jazdy obrony potocznej w 1558 roku.

George Buchanan – szkocki humanista, historyk, poeta, satyryk.

Diego Feliks Habsburg – trzeci wspólny syn Filipa II, króla Hiszpanii i Anny Habsburg.

Elżbieta Heska – księżniczka Heska, żona elektora Palatynatu Ludwika VI

Giorgio Ghisi – włoski rytownik. Rytował dzieła własne i sławnych mistrzów, m.in. Prorocy, Sybille i Sąd Ostateczny Michała Anioła, Rafaela, Correggia. Łączył pełen siły styl Marcantonia z delikatnością wykonania tak zwanych drobnych mistrzów (Kleinmeister) północnych.

Piotr Grajewski herbu Olawa – kasztelan zakroczymski, podkomorzy zakroczymski, starosta wiski, dworzanin królewski.
Ludwik III de Bourbon-Vendôme – książę Montpensier, de la Roche-sur-Yon i de Dombes, delfin Owernii, hrabia Mortain.

Augustyn Mieleski Rotundus – pisarz polityczny, prawnik, pierwszy historyk i apologeta Litwy, sekretarz Jego Królewskiej Mości, wójt wileński w latach 1552-1582.

Nobunaga Oda – japoński przywódca, jedna z najważniejszych postaci końca okresu Muromachi i okresu Azuchi-Momoyama, a także w całej historii kraju. W momencie śmierci kontrolował 20 z 66 historycznych prowincji Japonii. Był pierwszym z „trzech zjednoczycieli państwa”. Pozostali dwaj to: Hideyoshi Toyotomi i Ieyasu Tokugawa.
Elżbieta Ostrogska, znana jako Halszka Ostrogska lub Halszka z Ostroga – córka księcia Ilii (Eliasza) Ostrogskiego i Beaty Kościeleckiej, stała się dziedziczką ogromnej fortuny, na skutek czego padła ofiarą intryg matrymonialnych i politycznych, w które były zamieszane najbogatsze rody magnackie i rodzina królewska w XVI-wiecznej Polsce. Po śmierci bohaterka wielu dzieł literackich i legend ludowych, do dzisiaj też obecna w kulturze popularnej – jako duch Czarnej Halszki z zamku w Szamotułach.

Jan Paine (ang.) John Payne – święty katolicki, męczennik, angielski kapłan. W 1574 jako osoba bardzo dojrzała ukończył English College w Douai.

Pietro Perna włoski protestant – drukarz w Bazylei.

Hieronim (Jarosz) Sieniawski herbu Leliwa – starosta halicki i kołomyjski od 1550, podkomorzy kamieniecki od 1554, kasztelan kamieniecki od 1569, i wojewoda ruski (1576-1582).

Filippo di Piero Strozzi, fr. Philippe Strozzi d'Épernay, był włoskim kondotierem, członkiem florentyńskiej rodziny Strozzich. Walczył na wielu frontach, głównie dla Francji.

Katsuyori Takeda – japoński daimyō żyjący w okresie Sengoku, syn i następca legendarnego dowódcy Shingena Takedy i córki Yorishige Suwa.

Święta Teresa z Ávili, właściwie Teresa Sánchez de Cepeda y Ahumada – hiszpańska mistyczka, karmelitanka, pisarka kontrreformacji i teolog życia kontemplacyjnego. Była również reformatorką zakonu karmelitów i wraz ze świętym Janem od Krzyża jest uważana za założycielkę karmelitów bosych i w tym doprowadziła do rozłamu zgromadzenia karmelitów. Święta Kościoła katolickiego i doktor Kościoła.