Mitsuhide AkechiW
Mitsuhide Akechi

Mitsuhide Akechi – japoński dowódca wojskowy, żyjący w erach Sengoku i Azuchi Momoyama.

Ferdynand Álvarez de ToledoW
Ferdynand Álvarez de Toledo

Ferdynand Álvarez toledański – trzeci książę Alby. Doradca Karola V – habsburskiego cesarza Niemiec i króla Hiszpanii.

Stanisław BroniowskiW
Stanisław Broniowski

Stanisław Broniowski herbu Tarnawa – chorąży przemyski w latach 1546-1551, koniuszy przemyski w latach 1555-1574, starosta barski w latach 1574-1582, dworzanin konny Zygmunta II Augusta w 1548 roku, rotmistrz jazdy obrony potocznej w 1558 roku.

George BuchananW
George Buchanan

George Buchanan – szkocki humanista, historyk, poeta, satyryk.

Diego Feliks HabsburgW
Diego Feliks Habsburg

Diego Feliks Habsburg – trzeci wspólny syn Filipa II, króla Hiszpanii i Anny Habsburg.

Elżbieta HeskaW
Elżbieta Heska

Elżbieta Heska – księżniczka Heska, żona elektora Palatynatu Ludwika VI

Giorgio GhisiW
Giorgio Ghisi

Giorgio Ghisi – włoski rytownik. Rytował dzieła własne i sławnych mistrzów, m.in. Prorocy, Sybille i Sąd Ostateczny Michała Anioła, Rafaela, Correggia. Łączył pełen siły styl Marcantonia z delikatnością wykonania tak zwanych drobnych mistrzów (Kleinmeister) północnych.

Piotr Grajewski (kasztelan zakroczymski)W
Piotr Grajewski (kasztelan zakroczymski)

Piotr Grajewski herbu Olawa – kasztelan zakroczymski, podkomorzy zakroczymski, starosta wiski, dworzanin królewski.

Ludwik III de MontpensierW
Ludwik III de Montpensier

Ludwik III de Bourbon-Vendôme – książę Montpensier, de la Roche-sur-Yon i de Dombes, delfin Owernii, hrabia Mortain.

Augustyn Mieleski-RotundusW
Augustyn Mieleski-Rotundus

Augustyn Mieleski Rotundus – pisarz polityczny, prawnik, pierwszy historyk i apologeta Litwy, sekretarz Jego Królewskiej Mości, wójt wileński w latach 1552-1582.

Nobunaga OdaW
Nobunaga Oda

Nobunaga Oda – japoński przywódca, jedna z najważniejszych postaci końca okresu Muromachi i okresu Azuchi-Momoyama, a także w całej historii kraju. W momencie śmierci kontrolował 20 z 66 historycznych prowincji Japonii. Był pierwszym z „trzech zjednoczycieli państwa”. Pozostali dwaj to: Hideyoshi Toyotomi i Ieyasu Tokugawa.

Elżbieta OstrogskaW
Elżbieta Ostrogska

Elżbieta Ostrogska, znana jako Halszka Ostrogska lub Halszka z Ostroga – córka księcia Ilii (Eliasza) Ostrogskiego i Beaty Kościeleckiej, stała się dziedziczką ogromnej fortuny, na skutek czego padła ofiarą intryg matrymonialnych i politycznych, w które były zamieszane najbogatsze rody magnackie i rodzina królewska w XVI-wiecznej Polsce. Po śmierci bohaterka wielu dzieł literackich i legend ludowych, do dzisiaj też obecna w kulturze popularnej – jako duch Czarnej Halszki z zamku w Szamotułach.

Jan PaineW
Jan Paine

Jan Paine (ang.) John Payne – święty katolicki, męczennik, angielski kapłan. W 1574 jako osoba bardzo dojrzała ukończył English College w Douai.

Pietro PernaW
Pietro Perna

Pietro Perna włoski protestant – drukarz w Bazylei.

Hieronim SieniawskiW
Hieronim Sieniawski

Hieronim (Jarosz) Sieniawski herbu Leliwa – starosta halicki i kołomyjski od 1550, podkomorzy kamieniecki od 1554, kasztelan kamieniecki od 1569, i wojewoda ruski (1576-1582).

Filippo di Piero StrozziW
Filippo di Piero Strozzi

Filippo di Piero Strozzi, fr. Philippe Strozzi d'Épernay, był włoskim kondotierem, członkiem florentyńskiej rodziny Strozzich. Walczył na wielu frontach, głównie dla Francji.

Katsuyori TakedaW
Katsuyori Takeda

Katsuyori Takeda – japoński daimyō żyjący w okresie Sengoku, syn i następca legendarnego dowódcy Shingena Takedy i córki Yorishige Suwa.

Teresa z ÁviliW
Teresa z Ávili

Święta Teresa z Ávili, właściwie Teresa Sánchez de Cepeda y Ahumada – hiszpańska mistyczka, karmelitanka, pisarka kontrreformacji i teolog życia kontemplacyjnego. Była również reformatorką zakonu karmelitów i wraz ze świętym Janem od Krzyża jest uważana za założycielkę karmelitów bosych i w tym doprowadziła do rozłamu zgromadzenia karmelitów. Święta Kościoła katolickiego i doktor Kościoła.