
Anna Oldenburska – regentka Fryzji Wschodniej w latach 1540–1561.
Barnim IX, znany też jako Barnim XI, w historiografii występujący z przydomkiem Stary lub Pobożny – książę z pomorskiej dynastii Gryfitów, syn Bogusława X, pierwszy protestancki książę Pomorza.

Girolamo Cardano, Geronimo Cardano, Gerolamo Cardano, Hieronymus Cardanus, – włoski matematyk, astrolog i lekarz epoki renesansu.

Antonius Corvinus zwany Rabe – niemiecki duchowny luterański i działacz reformacyjny.

Katarzyna Cybo – księżna Camerino, jedna z prekursorek reform religijnych we Włoszech w XVI wieku.

John Dudley, 1. książę Northumberland – angielski arystokrata, książę Northumberland od 1551, główny doradca króla Edwarda VI od 1550 do jego śmierci w lipcu 1553, syn Edmunda Dudleya i jego drugiej żony Elizabeth Grey.

Leonhart Fuchs – lekarz i botanik niemiecki, naturalista renesansowy. Wraz z Hieronimem Bockiem, Ottonem Brunfelsem i Valeriusem Cordusem zaliczany do wielkiej czwórki ojców niemieckiej botaniki.

Garcilaso de la Vega – poeta hiszpański. Był równocześnie dworzaninem cesarza Karola V Habsburga i rycerzem walczącym u jego boku. Wprowadził do poezji hiszpańskiej włoskie metrum. Był twórcą zwrotki o nazwie lira, która później stała się bardzo popularna w poezji hiszpańskiej.

Izabela Habsburżanka zw. również Elżbietą Austriaczką lub kastylijską, czy też burgundzką – królowa Danii, Norwegii i Szwecji.
Marceli II – papież w okresie od 9 kwietnia do 1 maja 1555.

Pierandrea Matthioli – włoski naturalista – botanik i lekarz okresu renesansu.

Jan Ocieski herbu Jastrzębiec – kanclerz wielki koronny od 22 lutego 1552, sekretarz królewski Zygmunta I Starego od 1544 roku,

Clemente d'Olera OFM − włoski franciszkanin, generał franciszkanów w latach 1553-1557, biskup Foligno w latach 1560-1568, filozof, teolog, kardynał.

Nicolò Ridolfi – włoski kardynał.

Sahib I Girej – chan kazański w latach 1521–1524 i chan krymski w latach 1532–1551.

Perino del Vaga – włoski malarz z Florencji.

Kansuke Yamamoto – japoński samuraj znany również jako Haruyuki (晴幸); jeden z 24 generałów armii należącej do daimyō Shingena Takedy.

Yi Hwang, znany pod pseudonimem T'oegye – koreański filozof, jeden z czołowych przedstawicieli neokonfucjanizmu w tym kraju. Nazywany „koreańskim Zhu Xi”.

Zofia pomorska – królowa Danii i Norwegii.