
Centrum Geoedukacji – placówka muzealno-wystawowa będąca częścią Geoparku Kielce i znajdująca się na trasie Świętokrzyskiego Szlaku Archeo-Geologicznego.

Centrum Nauki i Techniki EC1 – centrum nauki znajdujące się w zrewitalizowanej Elektrowni Łódzkiej przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi. Centrum zostało otwarte 7 stycznia 2018 roku i wchodzi w skład kompleksu EC1 Łódź – Miasto Kultury. Instytucja współprowadzona jest przez Miasto Łódź oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nazwa EC1 to akronim odwołujący się do późniejszej, lecz także historycznej nazwy obiektu, czyli elektrociepłowni nr 1 w Łodzi.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – centrum nauki znajdujące się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 w Warszawie, którego celem jest rozwijanie nauki, współpraca z naukowcami i nauczycielami, a według misji instytucji także: inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Centrum jest otwarte dla publiczności od 5 listopada 2010 roku.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu – pierwsze otwarte w województwie kujawsko–pomorskim centrum nauki.

Internationale Bauausstellung – instrument planowania miejskiego i projektowania urbanistycznego w Niemczech – międzynarodowa stała wystawa budowlana prezentująca najnowsze osiągnięcia na polu architektury, planowania przestrzennego i projektowania miejskiego, które mogą stać się wzorem i inspiracją dla przyszłych realizacji.

Gigantyczna Kobieta lub Kobieta Giant – hiszpańska prywatna interaktywna instalacja edukacyjna, zapoznająca zwiedzających z budową i działaniem wewnętrznych organów ciała ludzkiego.

Ludzkie zoo ; nazywane również „etnologiczną ekspozycją” lub „Wioskami Murzynów” – XIX i XX-wieczna publiczna wystawa ludzi, głównie w ich naturalnym lub „prymitywnym” stanie. Podczas wystaw podkreślano głównie kulturalne różnice pomiędzy pokazywaną rdzenną ludnością a przedstawicielami zachodniej cywilizacji. Większość umieszczanych w takich miejscach przedstawicieli miejscowej ludności była utożsamiana z istotami znajdującymi się na poziomie ewolucji pomiędzy wielkimi małpami a praprzodkami Europejczyków. Z tych powodów „etnograficzne zoo” były krytykowane jako wysoko poniżające i rasistowskie.

Osiedle Neubühl w Zurychu – modernistyczne osiedle w Zurychu (Szwajcaria), wybudowane w 1931 r. i inspirowane ideami Werkbundu, a w szczególności osiedlem Weissenhof. Osiedle Neubühl, wraz z pięcioma innymi, określane jest mianem osiedla Werkbundu. Inwestorem była Spółdzielnia Budowlana Pożytku Publicznego „Neubühl”, założona przez inicjatorów budowy osiedla. W 1986 r. osiedle zostało wpisane do komunalnego rejestru chronionych obiektów z dziedziny sztuki i historii kultury, a od 2010 r. jest objęte ochroną konserwatorską jako zespół o ponadkomunalnym znaczeniu.

Ogólnorosyjskie Centrum Wystawowe – kompleks wystawowy w północno-wschodnim okręgu administracyjnym Moskwy w pobliżu stacji metra WDNCh linii Kałużsko-Ryskiej. Powierzchnia ogólna wystawy to 237,5 ha, a łączna powierzchnia pawilonów 134 000 m².

Pierwsza Pomorska Wystawa Rolnictwa i Przemysłu 1925 w Grudziądzu – wystawa przemysłowa, która odbyła się w Grudziądzu w dniach 26 czerwca do 12 lipca 1925 roku.
II Powszechna Wystawa Krajowa „Konkurencyjna Polska” – jubileuszowa wystawa osiągnięć gospodarczych, naukowych, kulturalnych i obywatelskich Polski, zorganizowana w Poznaniu z okazji 25-lecia odzyskania wolności (1989-2014). Odbywała się 2-15 czerwca 2014 na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nazwą nawiązuje do Powszechnej Wystawy Krajowej, która odbyła się w Poznaniu w 1929 z okazji 10-lecia Polski odrodzonej. Patronat nad wystawą objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Powszechna Wystawa Krajowa we Lwowie – urządzona w 1894 we Lwowie wielka wystawa osiągnięć gospodarczych i kulturalnych Galicji oraz ponadzaborowa prezentacja dzieł sztuki i kultury Królestwa Galicji i Lodomerii.

Poznański Przegląd Książki Naukowej - organizowana corocznie, od 1996, impreza wydawnicza, mająca na celu prezentację wyboru książek naukowych wydanych w Poznaniu w poprzednim roku kalendarzowym.

Święto Róży – wystawa róż i aranżacji florystycznych organizowana corocznie przez Kutnowski Dom Kultury w Kutnie. Odbywa się tradycyjnie w pierwszy, rzadziej drugi, weekend września. Pierwsza wystawa odbyła się w 1974 roku, w roku 2017 odbyła się 43. edycja imprezy. Wystawie towarzyszą: Jarmark Różany, koncerty na dwóch scenach, lunapark oraz Przystanek Dziecko.

Wystawa rzemiosła polskiego w Poznaniu – wystawa przemysłowa zorganizowana w Poznaniu w 1850. Była pierwszą w Poznaniu wystawą przemysłową – odbyła się przed Prowincjonalną Wystawą Przemysłową z 1895 i Wystawą Wschodnioniemiecką z 1911, otwierając tym samym tradycje wystawiennicze Poznania.

Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw (SŚKOiW) – ogólnopolskie dwudniowe święto na temat kwiatów, owoców i warzyw, organizowane od 1977 w Skierniewicach przez władze miasta we współpracy z Instytutem Ogrodnictwa. Święto gości liczne stacje telewizyjne i radiowe, odbywają się w jego trakcie występy artystów. Finał zakończenia Święta wieńczy pokazem sztucznych ogni i występy polskich i zagranicznych grup muzycznych.

Tydzień Sumienia w Polsce – wydarzenie, które miało miejsce w Warszawie od 6 do 12 kwietnia 1992, zorganizowane przez Ośrodek KARTA w formie spotkania osób represjonowanych z czasów sowieckich z badaczami systemu ze Stowarzyszenia "Memoriał". Wzięło w nim udział kilka tysięcy osób.

Warszawa oskarża – tytuł pierwszej wystawy, zorganizowanej przez Biuro Odbudowy Stolicy w wyzwolonej Warszawie, otwartej w Muzeum Narodowym 3 maja i trwającej do czerwca 1945. Wystawa przedstawiała zniszczenia kultury polskiej w polskiej stolicy podczas obrony Warszawy, okupacji niemieckiej oraz powstania warszawskiego.

Wernisaż – uroczyste otwarcie wystawy, odbywające się przed oficjalnym rozpoczęciem dostępu dla publiczności. Jest połączeniem spotkania środowiskowego, wydarzenia towarzyskiego oraz prezentacji dla mediów i zazwyczaj ma charakter zamknięty. Odbywa się bezpośrednio w miejscu wystawy, pośród eksponatów oraz ewentualnie w jej najbliższej okolicy, np. innych pomieszczeniach lub przyległym terenie otwartym. Wernisażowi mogą towarzyszyć także inne wydarzenia, jak występy artystyczne i inne pokazy uświetniające wernisaż, konferencje dla mediów, przemówienia autora wystawy, a czasem także jego mecenasów lub sponsorów, poczęstunki, wystawne bankiety itp. Wystawiana jest również księga, do której goście mogą się wpisywać.

Osiedle Werkbundu w Wiedniu – modernistyczne osiedle wzniesione w 1932 r. na zboczu Roter Berg w dzielnicy Lainz w Wiedniu (Austria), będące reakcją na inne osiedla Werkbundu. Inicjatorem budowy osiedla i autorem koncepcji urbanistycznej był Josef Frank. Osiedle zaprojektowało trzydzieścioro troje architektów z Austrii, Niemiec i ze Stanów Zjednoczonych.

Wrocław 2000 – moje miasto – wystawa czynna od 5 czerwca 2000 do 25 września 2000 w halach zdjęciowych Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, pokazująca wydarzenia z historii miasta po II wojnie światowej do roku 2000. Multimedialna ekspozycja, podzielona na zaaranżowane przestrzennie sekcje tematyczne, nawiązywała do Wystawy Ziem Odzyskanych. Wystawę odwiedziło ok. 70 000 osób.

Wschodnioniemiecka Wystawa Przemysłu, Rzemiosła i Rolnictwa 1911 w Poznaniu – wystawa odbywająca się od 15 maja do 30 września 1911 roku w Poznaniu. Założeniem wystawy było pokazanie osiągnięć gospodarczych, społecznych i kulturalnych Niemców na terenie Wielkopolski, Pomorza, Śląska i Prus Wschodnich.

Wystawa kotów –

Wystawa mieszkaniowa na osiedlu Weissenhof (Stuttgart), Weissenhofsiedlung, została zorganizowana w 1927 przez Werkbund na wzgórzu w północnej części Stuttgartu. Autorem urbanistycznej koncepcji osiedla był Ludwig Mies van der Rohe; pełnił też kierownictwo artystyczne. Nadzór nad realizacją projektu powierzono Richardowi Döckerowi.

Wystawa Ogrodnicza – odbywająca się od 14 do 22 września 1907 w Poznaniu, wystawa osiągnięć ogrodnictwa niemieckiego. Terenem wystawowym był ówczesny Ogród Botaniczny – obecny Park Wilsona.

Wystawa Zdobyczy Wojennych w Poznaniu – wystawa zorganizowana w 1917 na terenie ogrodu i restauracji tzw. établissement „Friedrichspark”, którego właścicielem od 1908 był żydowski przemysłowiec Artur Kronthal, który z kolei dzierżawił obiekt Gustavowi Gaumerowi. Położony był przy ówczesnej Auguste-Victoria-Straße w Poznaniu.

Wystawa Ziem Odzyskanych – wystawa krajowa prezentująca osiągnięcia odbudowy Ziem Odzyskanych po II wojnie światowej, która miała miejsce we Wrocławiu od 21 lipca do 31 października 1948. Zlokalizowana została na wystawowych terenach miasta, w okolicy Hali Ludowej i ogrodu zoologicznego. Odwiedziło ją ok. 1,5 miliona osób.