Adolf HanowerskiW
Adolf Hanowerski

Adolf Fryderyk Hanowerski, ang. The Prince Adolphus Frederick, Duke of Cambridge, niem. Prinz Adolph Friedrich von Großbritannien, Irland und Hannover, 1. Herzog von Cambridge – brytyjski arystokrata jako książę Cambridge od 1801 r., wicekról Hanoweru w latach 1816-1837.

Albert Wiktor (książę)W
Albert Wiktor (książę)

Albert Wiktor, książę Clarence i Avondale, właśc. Albert Victor - książę Zjednoczonego Królestwa, członek brytyjskiej rodziny królewskiej, syn księcia Walii Edwarda i księżnej Aleksandry. Jego ojciec – syn królowej Wiktorii – nosił tytuł następcy tronu, książę Albert jako jego najstarszy syn był drugi w linii następstwa korony.

Aleksandra DuńskaW
Aleksandra Duńska

Aleksandra Duńska, właśc. Alexandra Caroline Marie Charlotte Louise Julia Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg zwana Alix – księżniczka Danii, królowa Wielkiej Brytanii, żona Edwarda VII.

Amelia Hanowerska (1783–1810)W
Amelia Hanowerska (1783–1810)

Jej Królewska Wysokość Księżniczka Amelia, Her Royal Highness The Princess Amelia – najmłodsze z piętnaściorga dzieci króla Wielkiej Brytanii i elektora Hanoweru, Jerzego III, i królowej Charlotty.

Augusta Fryderyka HanowerskaW
Augusta Fryderyka Hanowerska

Augusta Frederica – księżniczka Wielkiej Brytanii i Irlandii, Hanoweru, Brunszwiku-Lüneburga oraz od 26 marca 1780 księżna Brunszwiku-Wolfenbüttel.

Augusta Wilhelmina HeskaW
Augusta Wilhelmina Heska

Augusta Wilhelmina Luiza Heska – księżniczka Hesji, księżna Cambridge, wicekrólowa Hanoweru.

Augusta Zofia HanowerskaW
Augusta Zofia Hanowerska

Augusta Zofia Hanowerska – księżniczka Wielkiej Brytanii i Irlandii, księżniczka Hanoweru, księżniczka Brunswick-Lüneburg.

Charles Brandon (1. książę Suffolk)W
Charles Brandon (1. książę Suffolk)

Charles Brandon, 1. książę Suffolk, KG, – angielski arystokrata.

Charlotta Augusta HanowerskaW
Charlotta Augusta Hanowerska

Charlotta Augusta z Walii – księżniczka Walii, księżniczka Saksonii.

Edward August HanowerskiW
Edward August Hanowerski

Edward August, książę Kentu i Strathearn – członek brytyjskiej rodziny królewskiej, czwarty syn króla Jerzego III i królowej Charlotte, księżniczki meklemburskiej. Był ojcem królowej Wiktorii.

Edward IV YorkW
Edward IV York

Edward IV – król Anglii w latach 1461–1483, z krótką przerwą w latach 1470–1471. Edward był synem Ryszarda Plantageneta, 3. księcia Yorku i Cecylii Neville, córki Ralpha Neville’a, 1. hrabiego Westmoreland.

Edward VIIW
Edward VII

Edward VII – od 22 stycznia 1901 król Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii i dominiów brytyjskich oraz cesarz Indii. Syn królowej Wiktorii. Panowanie Edwarda przyniosło pewien powiew świeżości w zakresie obyczajów – konserwatywna królowa Wiktoria stała się symbolem pruderii, jej syn słynął z rozrywkowego trybu życia. W przeciwieństwie do matki raczej nie brał bezpośredniego udziału w rządzeniu państwem, zajmując się pełnieniem funkcji reprezentacyjnych. Swoimi wizytami w Paryżu i ujmującym sposobem bycia podłożył jednak podwaliny pod porozumienie brytyjsko-francuskie oraz powstanie Trójporozumienia, do którego dołączyła Rosja.

Elżbieta Bowes-LyonW
Elżbieta Bowes-Lyon

Elżbieta Bowes-Lyon, urodzona jako ang. Elizabeth Angela Marguerite Bowes-Lyon; po śmierci męża oficjalnie znana jako Elżbieta, królowa matka – królowa Wielkiej Brytanii i cesarzowa Indii jako żona Jerzego VI, matka królowej Elżbiety II. Była czwartą córką Claude’a Bowes-Lyona, 14. hrabiego Strathmore i Kinghorne, oraz Cecilii Cavendish-Bentinck, córki Charlesa Cavendish-Bentincka. Odegrała ważną rolę w podtrzymywaniu morale Brytyjczyków podczas II wojny światowej. Adolf Hitler nazywał ją „najniebezpieczniejszą kobietą w Europie”. Była jedną z najpopularniejszych osób z brytyjskiej rodziny królewskiej. W zorganizowanym w 2002 roku plebiscycie na 100 najwybitniejszych Brytyjczyków królowa Elżbieta zajęła 61. miejsce.

Elżbieta WoodvilleW
Elżbieta Woodville

Elżbieta Woodville, (de) Wydeville, Wydville – królowa Anglii w latach 1464-1483 r. jako żona Edwarda IV.

Franciszek TeckW
Franciszek Teck

Franciszek Paweł Karol Ludwik Aleksander Teck – członek brytyjskiej rodziny królewskiej, hrabia von Hohenstein, później książę von Teck.

Fryderyk August HanowerskiW
Fryderyk August Hanowerski

Fryderyk August Hanowerski – książę Wielkiej Brytanii i Irlandii, książę Yorku, Brunszwik-Lüneburga, biskup Osnabrück, brytyjski marszałek.

Henryk VI LancasterW
Henryk VI Lancaster

Henryk VI Lancaster – król Anglii od 1422 do 1461, a potem ponownie od 1470 do 1471 oraz król Francji od 1422 de facto do 1453, z dynastii Lancasterów, syn Henryka V i księżniczki francuskiej Katarzyny de Valois, córki króla Francji Karola VI Szalonego i Izabeli Bawarskiej.

Henryk VIII TudorW
Henryk VIII Tudor

Henryk VIII – król Anglii, lord Irlandii (1494–1542), król Irlandii (1542–1547), drugi monarcha z dynastii Tudorów. Doprowadził, w latach 20. i 30. XVI wieku, do rozłamu z Kościołem rzymskokatolickim oraz ustanowienia Kościoła anglikańskiego, niezależnego od papieża, ale podporządkowanego królowi Anglii; za jego panowania dokonano kasaty klasztorów. Znany jest także z faktu, iż sześciokrotnie zawierał związek małżeński, oraz z tego, że doprowadził do skazania na śmierć i egzekucji poprzez ścięcie dwóch swoich małżonek.

Jane Seymour (królowa)W
Jane Seymour (królowa)

Jane Seymour, Jane lub Joanna Seymour – królowa-małżonka Anglii i Irlandii jako trzecia żona króla Anglii Henryka VIII.

Jerzy III HanowerskiW
Jerzy III Hanowerski

Jerzy III, urodzony jako George William Frederick – ostatni król Wielkiej Brytanii i Irlandii i pierwszy król Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii, ostatni elektor i książę oraz pierwszy król Hanoweru. Jedyny król Anglo-Korsyki w latach 1794-1796. Był też księciem Saksonii-Lauenburga.

Jerzy IV HanowerskiW
Jerzy IV Hanowerski

Jerzy IV, właśc. Jerzy August Fryderyk – regent od 5 lutego 1811 do 29 stycznia 1820, potem król Wielkiej Brytanii i Hanoweru od 29 stycznia 1820, najstarszy syn króla Jerzego III i Charlotty Mecklenburg-Strelitz.

Jerzy VW
Jerzy V

Jerzy V, właśc. Jerzy Fryderyk Ernest Albert, ang. George Frederick Ernest Albert – król Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii i cesarz Indii od 6 maja 1910. W czasie I wojny światowej zmienił nazwisko na Windsor, gdyż dotychczasowe o niemieckim pochodzeniu (Coburg) kojarzone było z wrogimi Niemcami. Za jego rządów w 1922 r. Imperium brytyjskie osiągnęło rozmiar 36,6 milionów km², stając się największym imperium w historii ludzkości.

Jerzy V (król Hanoweru)W
Jerzy V (król Hanoweru)

Jerzy V – król Hanoweru, drugi książę Cumberland i Teviotdale, hrabia Armagh; był ostatnim królem Hanoweru. Syn Ernesta Augusta I i Fryderyki von Mecklenburg-Strelitz. Odznaczony Orderem Podwiązki.

Jerzy VI WindsorW
Jerzy VI Windsor

Jerzy VI – król Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej i dominiów (1936–1952), cesarz Indii (1936–1947), król Indii (1947–1949), król Irlandii (1936–1949). Brat Edwarda VIII i jego następca. Zyskał popularność i szacunek, gdy podczas niemieckich nalotów na Londyn nie opuścił miasta, mimo że pałac był bombardowany dziewięć razy.

Karol I StuartW
Karol I Stuart

Karol I Stuart – król Anglii i Szkocji w latach 1625-1649, syn Jakuba I Stuarta, króla Anglii i Szkocji oraz Anny, córki króla Danii Fryderyka II. Karol był jedynym brytyjskim władcą, który został obalony przez poddanych i ścięty.

Leopold (książę Albany)W
Leopold (książę Albany)

Leopold, książę Albany, właśc. ang. Prince Leopold, Duke of Albany, Leopold George Duncan Albert, książę Albany.

Małgorzata Windsor (księżniczka)W
Małgorzata Windsor (księżniczka)

Małgorzata, księżniczka, hrabina Snowdon – członkini brytyjskiej rodziny królewskiej, młodsza siostra królowej Elżbiety II.

Maria Adelajda HanowerskaW
Maria Adelajda Hanowerska

Maria Adelajda Wilhelmina Elżbieta Hanowerska – członkini brytyjskiej rodziny królewskiej, księżniczka Cambridge, księżna Teck.

Maria TeckW
Maria Teck

Maria Teck, urodzona jako Victoria Mary Augusta Louise Olga Pauline Claudine Agnes – od 6 lipca 1893 do 20 stycznia 1936 żona Jerzego V z dynastii Sachsen-Coburg-Gotha. Królowa Wielkiej Brytanii i cesarzowa Indii w latach 1910-1936, królowa-wdowa od 1936 do śmierci.

Zofia Charlotta z Meklemburgii-StrelitzW
Zofia Charlotta z Meklemburgii-Strelitz

Zofia Charlotta Mecklenburg-Strelitz – niemiecka księżniczka Meklemburgii-Strelitz, królowa Wielkiej Brytanii.

Adelajda z Saksonii-Meiningen (1792–1849)W
Adelajda z Saksonii-Meiningen (1792–1849)

Adelajda z Saksonii-Meiningen, niem. Adelheid Amalie Luise Therese Caroline – księżna Clarence, królowa Wielkiej Brytanii.

Wilhelm Henryk HanowerskiW
Wilhelm Henryk Hanowerski

William Henry – książę Wielkiej Brytanii i Irlandii, Brunszwiku i Lüneburga, od 19 listopada 1764 książę Gloucester i Edynburga oraz hrabia Connaught; Wojskowy, od 1793 marszałek polny

Wilhelm IV HanowerskiW
Wilhelm IV Hanowerski

Wilhelm IV – król Wielkiej Brytanii i król Hanoweru od 26 czerwca 1830, nazywany królem żeglarzy. Młodszy syn Jerzego III i Charlotty Mecklenburg-Strelitz. Wilhelm kładł jeszcze większy nacisk niż jego poprzednicy na realizację woli parlamentu. Uczestniczył w przygotowaniu reformy systemu wyborczego w roku 1832. Po jego śmierci na skutek różnych zasad dziedziczenia tronu rozpadła się brytyjsko-hanowerska unia personalna.