
Ottavio Acquaviva d’Aragona – włoski kardynał.

Anna Katarzyna, – margrabianka brandenburska, królowa Danii i Norwegii.

Harunobu Arima , także Protasius João, – japoński daimyō, konwertowany na katolicyzm. Propagator chrześcijaństwa, a także europejskiej nauki i kultury na wyspie Kiusiu.

Giovanni de’ Bardi – hrabia Vernio, krytyk literacki, pisarz, kompozytor oraz żołnierz.

Federico Barocci (Baroccio),, właśc. Federico Fiori – włoski malarz, rysownik i sztycharz późnego renesansu i baroku.

Jean Bauhin – francuskiego pochodzenia szwajcarski naturalista-botanik i herbarysta, brat Gasparda Bauhina.

Jakub Boncompagni właśc. Giacomo Boncompagni – włoski kondotier, książę Sory w latach 1579-1612, syn papieża Grzegorza XIII.

Robert Cecil, 1. hrabia Salisbury, KG, PC – angielski polityk i doradca Elżbiety I oraz Jakuba I Stuarta, członek Tajnej Rady Jej Majestatu w latach 1591–1603, sekretarz stanu od 1596 do 1612, Lord tajnej pieczęci od 1598 do 1608, Lord Wielki Skarbnik od 1608 do 1612.

Christophorus Clavius, Klau SJ – działający na terenie Włoch matematyk, astronom i jezuita. Był jednym z najbardziej poważanych XVI-wiecznych uczonych. Dzięki dziełom matematycznym oraz wykładom jakie prowadził zyskał miano Euklidesa XVI wieku. Jego prace były bardzo cenione wśród ówczesnych naukowców, na ich podstawie uczyło się również wielu studentów i uczniów szkół jezuickich. Był jednym z dwóch astronomów zaproszonych przez papieża Grzegorza XIII do grupy uczonych zajmujących się reformą kalendarza, gdzie odegrał bardzo ważną rolę. Po wcieleniu reformy w życie, bardzo często bronił jej założeń przed krytykami. Międzynarodowa Unia Astronomiczna, doceniając jego wkład w rozwój astronomii, nadała jednemu z kraterów na Księżycu nazwę Clavius.

Leonardo Donato, Leonardo Donà – doża Wenecji od 1606.

Franciszek IV Gonzaga – 5. książę Mantui i książę Montferratu.

Stanisław Golski, (Gulski) herbu Rola – wojewoda ruski od 1603, podolski od 1599, kasztelan halicki od 1594, starosta barski i latyczowski, przedstawiciel dyplomatyczny Rzeczypospolitej w Imperium Osmańskim w 1597 roku.

Hans Leo Hassler lub Haßler – niemiecki kompozytor i organista przełomu renesansu i baroku. Był synem norymberskiego organisty, Isaaka Hasslera. Podstawy wykształcenia muzycznego otrzymał od ojca, później podjął studia muzyczne we Włoszech, gdzie uczył się w Wenecji u Andrea Gabrielego. Duży wpływ na późniejszą twórczość Hasslera wywarły także polichóralne dzieła Orlanda di Lassa.

Hermogen, cs. Swiaszczennomuczenik Jermogien, patriarch Moskowskij i wsieja Rusi czudotworiec – drugi patriarcha moskiewski i całej Rusi, cudotwórca, męczennik i święty prawosławny.

Mancio Sukemasu Itō SJ , – japoński jezuita, misjonarz i samuraj, rzecznik pierwszej japońskiej misji dyplomatycznej do Europy.

Jodocus Hondius, czasami nazywany Jodocusem Hondiuszem Starszym w celu odróżnienia go od jego syna Jodocusa Hondiiusa II – holenderski miedziorytnik i kartograf. Jest znany z kontynuacji dzieł Gerarda Merkatora, w szczególności dawnych map Europy i Nowego Świata, a także z jego portretów Francisa Drake'a. Był jednym z twórców amsterdamskiej szkoły kartografii w XVII wieku.

Józef z Leonessy, właśc. Eufrazjusz Desideri, włoski kapucyn (OFMCap.), misjonarz i kaznodzieja, święty Kościoła katolickiego.

Karol de Bourbon – hrabia Soissons, Dreux, Château-Chinon, Noyers, Beaugé, Blandy i pan Condé, książę Francji. Syn Ludwika I Burbona, księcia de Condé, i jego drugiej żony - Franciszki de Longueville-Rothelin.

Konstantyn Mohyła – hospodar Mołdawii w latach 1606 i 1607–1611 z rodu Mohyłów.

Katarzyna Månsdotter szw. Karin Månsdotter – królowa Szwecji, żona władcy Szwecji Eryka XIV, córka landsknechta szwedzkiego Månsa i jego żony Ingrid.
Jan Mniszech herbu własnego – starosta krasnostawski w latach 1594-1612, starosta jasielski w 1571 roku.

Georg Obrecht – niemiecki prawnik i ekonomista, propagator kameralizmu.

Paweł Orzechowski herbu Rogala – wojski krasnostawski (1581–1583), podczaszy i podkomorzy chełmski, starosta suraski, patron braci polskich.

Anne de Pérusse Escars de Givry OSB – francuski kardynał.

Mikołaj Przypkowski herbu Radwan – działacz braci polskich. Był synem Jana i Katarzyny Samborzeckiej, bratem Jana.

Nicholas Rémy – francuski prawnik i demonolog, łowca czarownic, autor traktatu Demonolatria (1595).

Rudolf II Habsburg – cesarz rzymski, król Czech w latach 1576-1611, król Węgier i Chorwacji oraz arcyksiążę Austrii w latach 1576-1608 z dynastii Habsburgów.
Piotr Skarga herbu Pawęża, SJ, inna forma nazwiska: Piotr Powęski, mylnie: Pawęski – polski jezuita, teolog, pisarz i kaznodzieja, czołowy polski przedstawiciel kontrreformacji, kaznodzieja nadworny Zygmunta III Wazy, rektor Kolegium Jezuitów w Wilnie, pierwszy rektor Uniwersytetu Wileńskiego. Sługa Boży, proboszcz kapituły katedralnej lwowskiej w 1564 roku, kanclerz kapituły katedralnej lwowskiej. Autor Żywotów świętych i Kazań sejmowych.

Henryk Fryderyk Stuart KG – najstarszy syn króla Szkocji Jakuba VI Stuarta i jego żony Anny, córki króla Danii Fryderyka II.

Dymitr Iwanowicz Szujski, ros. Дмитрий Иванович Шуйский – naczelny wojewoda wojsk moskiewskich, brat cara Wasyla IV Szujskiego, krajczy dworu cara Iwana IV Groźnego w latach 1580–1586, wojewoda kargopolski w latach 1586–1587, bojar od 1586. W czasie prześladowania rodziny Szujskich przez cara Borysa Godunowa zesłany w latach 1587–1591. Od 1591 członek Dumy bojarskiej.
Wasyl IV Szujski – car rosyjski w latach 1606-1610, ostatni władca moskiewski z rodu Rurykowiczów.

Tryfon Wiacki – święty mnich prawosławny.

Marten van Valckenborch lub Valkenborgh – flamandzki malarz pejzażysta. Młodszy brat Lucasa, ojciec Frederika i Gillisa (1570–1622).

Elizabeth Jane Weston, także Westonia – poetka neołacińska. Jedna z nielicznych kobiet swoich czasów, której dzieła były publikowane indywidualnie.

Wincenty I Gonzaga – książę Mantui i Montferratu.

Ernest Wittelsbach – książę bawarski, elektor i arcybiskup Kolonii, biskup Münster, Hildesheim, Liège, Fryzyngi.

Zofia z Olelkowiczów Radziwiłłowa – księżna na Słucku i Kopylu, święta prawosławna.