
William Harrison Ainsworth (1805–1882) – brytyjski powieściopisarz i wydawca.

Frederick Scott Archer – wynalazca procesu fotograficznego opartego na mokrym kolodionie, co poprzedziło wynalazek filmu fotograficznego. Urodził się w Bull Plain w Wielkiej Brytanii, a nie jak wcześniej sądzono w Bishop’s Stortford. Jego wynalazek przyczynił się do rozpowszechnienia fotografii ogółowi społeczeństwa.

Charles Babbage – angielski matematyk, astronom i mechanik, autor tablic logarytmicznych, konstruktor mechanicznych maszyn liczących. Nazywany „ojcem komputerów”.

Michael William Balfe – irlandzki kompozytor i śpiewak (baryton).

Charles Blondin – francuski linoskoczek.

Richard Parkes Bonington – angielski malarz, grafik i pejzażysta.

Louis Charles Mahé de la Bourdonnais – francuski szachista, nieoficjalny mistrz świata w latach 1821–1840.

George Ferguson Bowen – brytyjski prawnik, pisarz i administrator kolonialny. W latach 1859-1887 zajmował szereg stanowisk gubernatorskich w brytyjskich koloniach.

George Augustus Polgreen Bridgetower – brytyjski wirtuoz skrzypiec i kompozytor karaibsko-niemieckiego pochodzenia.

Robert Brown – brytyjski botanik.

Isambard Kingdom Brunel – brytyjski inżynier, konstruktor statków parowych i mostów, główny inżynier kolei Great Western Railway. W 1829 roku odznaczony Orderem Legii Honorowej. W 2002 roku w plebiscycie BBC na 100 najważniejszych Brytyjczyków wszech czasów zajął drugie miejsce za Winstonem Churchillem.

Marc Isambard Brunel – angielski inżynier pochodzenia francuskiego. Członek londyńskiego Royal Society. Projektował mosty, w latach 1825-1843 budował tunel pod Tamizą. Ojciec wybitnego inżyniera Isambarda Kingdoma Brunela.

William Wilkie Collins – angielski powieściopisarz, dramaturg, autor opowiadań. Syn malarza Williama Collinsa.

George Cruikshank – angielski rysownik, karykaturzysta i grafik.

Charles Lock Eastlake – angielski malarz, dyrektor galerii, kolekcjoner i pisarz z początku XIX w.

Alexander John Ellis – angielski filolog i teoretyk muzyki. Był członkiem londyńskiego Society of Antiquaries. Opublikował: On Early English Pronunciation, Practical Hints on the Pronunciation of Latin (1874) i przetłumaczył dzieło Hermanna von Helmholtza „Lehre von den Tonempfindungen”. Z uwagi na naukowe zainteresowanie dźwiękami i ich relacjami z muzyką i mową Alexander Ellis jest uznawany przez niektórych badaczy za pioniera i założyciela etnomuzykologii.

Kazimierz Florek, ps. „Marian”, „Marianowicz”, „Muszyński” – podpułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego.

Erich Fried – austriacki poeta, tłumacz i eseista pochodzenia żydowskiego.

John Gould – angielski ornitolog. Zapoczątkował specjalistyczne badania ptaków z grupy tzw. „zięb Darwina”, których zmienność dostarczyła późniejszym badaczom z XX wieku licznych dowodów ugruntowujących teorię ewolucji Darwina drogą doboru naturalnego, choć w książce Karola Darwina – O powstawaniu gatunków poświęcono tym ptakom niewiele uwagi.

William Robert Grove – brytyjski chemik i wynalazca.

Jerzy Hanowerski, książę Cambridge, właśc. Jerzy Wilhelm Fryderyk Karol – brytyjski i hanowerski książę królewski, wnuk króla Jerzego III, a także wojskowy, w latach 1856–1895 naczelny dowódca brytyjskiej armii.

Thomas Hood – angielski poeta liryczny i humorysta.

Wojciech Jacobson-Jedlina – major lekarz Wojska Polskiego II RP, kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari.

Henry Jones, pseud. Cavendish – brytyjski lekarz i pisarz, autorytet w różnych grach karcianych, zwłaszcza w wiście, ekspert w tenisie ziemnym i innych grach na trawie jak np. krokiet.

Halina Korn, właściwie Halina Julia Korngold – polska malarka, rzeźbiarka i pisarka, pochodzenia żydowskiego. Była żoną malarza Marka Żuławskiego.

Marian Włodzimierz Kukiel właśc. Marian Władysław Włodzimierz Krajewski-Kukiel – generał dywizji Polskich Sił Zbrojnych, historyk wojskowości, działacz społeczny, polityk, zastępca przewodniczącego Komitetu Ministrów dla Spraw Kraju od 8 listopada 1939 roku, członek Towarzystwa Historycznego we Lwowie.

Daniel Maclise − irlandzki malarz. Był jednym z najsłynniejszych malarzy Irlandii w XIX wieku.

Robert McClure – brytyjski oficer narodowości irlandzkiej, żeglarz i badacz regionów polarnych.

Sir William Molesworth, 8. baronet – brytyjski polityk, członek stronnictwa wigów, minister w rządach lorda Aberdeena i lorda Palmerstona.

Feargus Edward O’Connor – brytyjski polityk irlandzkiego pochodzenia, z zawodu adwokat. Przywódca radykalnego skrzydła czartystów, tzw. „siły fizycznej”. Opowiadał się za walką zbrojną robotników, nie był jednak zawsze konsekwentny i zalecał jednocześnie działalność petycyjną i pokojowe demonstracje. Początkowo działał w Irlandii wraz z Danielem O’Connelem. Został wybrany do parlamentu w 1832 roku, a następnie w 1835 – ten drugi wybór jednak unieważniono. W 1838 założył Wielki Związek Północny, a od 1837 roku wydawał „Gwiazdę Północna” – „The Northern Star”.

Harold Pinter – angielski dramaturg, pisarz, reżyser teatralny i scenarzysta, laureat literackiej Nagrody Nobla w 2005, otrzymanej za odkrywanie „przepaści pod codzienną gadaniną i wymuszanie wejścia do zamkniętych przestrzeni ucisku” (uzasadnienie).

Terence Rattigan – brytyjski pisarz, dramaturg i scenarzysta. Jeden z najpopularniejszych angielskich dramatopisarzy połowy XX wieku.

Thomas Mayne Reid – pisarz amerykański, pochodzenia irlandzkiego. Od 1840 przebywał w Stanach Zjednoczonych. Brał udział w wojnie z Meksykiem. Napisał kilkadziesiąt powieści przygodowych z życia Indian i pierwszych osadników na Dzikim Zachodzie. Akcja innych jego powieści rozgrywa się w Meksyku, Himalajach i Południowej Afryce.

Oscar Gustave Rejlander – brytyjski fotograf epoki wiktoriańskiej. Z pochodzenia Szwed. Autor fotograficznych portretów, scen rodzajowych i alegorycznych, jako jeden z pierwszych posługiwał się techniką fotomontażu.

Richard Roberts (1789-1864) – brytyjski inżynier i wynalazca. W 1830 roku skonstruował automatyczną przędzarkę wózkową, która umożliwiła w znacznym stopniu przyspieszenie procesu przędzenia. Udoskonalił on również krosno tkackie.

Sir Robert Robinson – brytyjski chemik, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w roku 1947.

Howard Staunton – angielski szachista, nieoficjalny mistrz świata w latach 1843–1851.

Paweł Edmund Strzelecki – polski podróżnik, geolog, geograf, badacz i odkrywca. Jako pierwszy Polak indywidualnie okrążył świat w celach naukowych, odwiedził wszystkie kontynenty prócz Antarktydy.

McDouall Stuart – australijski podróżnik, który jako pierwszy przemierzył Australię od południowego wybrzeża do brzegów Pacyfiku na północy i z powrotem. Na cześć Stuarta nazwano najdłuższą autostradę Australii Stuart Highway.

Dwarkanath Tagore – indyjski przemysłowiec, jeden z pionierów rewolucji przemysłowej w Indiach. Pochodził z warny braminów. Był mecenasem kultury. Przyjaźnił się z Ram Mohan Royem. Współpracował z założonym przez niego ruchem Brahmo Samadź, dążącym do odnowy hinduizmu.

William Makepeace Thackeray – brytyjski pisarz, dziennikarz i satyryk. Zyskał popularność dzięki powieści Targowisko próżności, satyrycznemu portretowi społeczeństwa angielskiego w XIX wieku. Przedstawiciel realizmu krytycznego.

Anthony Trollope – angielski pisarz ery wiktoriańskiej.

John William Waterhouse – brytyjski malarz. Przedstawiciel neoklasycyzmu i prerafaelita. Znany szczególnie z portretów kobiecych postaci mitycznych i literackich.

Walter Clopton Wingfield – brytyjski wojskowy, współtwórca współczesnego tenisa.

Walenty Wójcik – żołnierz Legionów Polskich, chorąży żandarmerii Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych, wieloletni przyboczny Józefa Piłsudskiego, współtwórca Muzeum Józefa Piłsudskiego w warszawskim Belwederze, ochroniarz Prezydenta RP Władysława Raczkiewicza.