
Sidney Altman – kanadyjsko-amerykański biolog molekularny.

Michel Louis Balinski, przy narodzeniu Michał Ludwik Baliński – matematyk stosowany, ekonomista, analityk badań operacyjnych i politolog.

Hiram Bingham III – amerykański naukowiec, odkrywca i polityk. Największe jego osiągnięcie to odkrycie osady Inków w Machu Picchu. Później był pilotem wojskowym w trakcie I wojny światowej, gubernatorem stanu Connecticut i senatorem.

Harold Bloom – amerykański krytyk literacki i kulturalny.

Paul Bloom – kanadyjski i amerykański psycholog, profesor psychologii i kognitywistyki na na Uniwersytecie Yale. Jego badania dotyczą zwłaszcza tego, jak dzieci i dorośli rozumieją świat fizyczny i społeczny, ze szczególnym uwzględnieniem języka, moralności, religii, fikcji i sztuki.

Matthew Carter – brytyjski projektant krojów pisma. W 2005 magazyn „The New Yorker” określił go „najbardziej poczytnym człowiekiem na świecie” ze względu na szerokie zastosowanie jego projektów. Carter zaprojektował już ponad 60 krojów pisma, które wykorzystywane są dziś wszędzie: w książkach, sieci, dokumentach, książkach telefonicznych, na okładkach gazet, opakowaniach produktów i w reklamach. Carter jest współzałożycielem firmy Bitstream i Carter & Cone Type oraz jedynym projektantem krojów, który potrafi projektować pismo zarówno w klasyczny sposób, jak i komputerowo.

Gregory Crewdson – amerykański fotograf, znany ze swych surrealistycznych kompozycji oraz misternie wykonanych i przygotowywanych scen osadzonych w realiach małych miasteczek i przedmieść Nowej Anglii.

Félix d’Hérelle – frankokanadyjski mikrobiolog, współodkrywca bakteriofagów, pomysłodawca terapii fagowej.

James Dwight Dana – amerykański geolog, mineralog i zoolog. Twórca wielu prac na temat pochodzenia oraz budowy łańcuchów górskich, oceanów i kontynentów. Opracował chemiczną systematykę minerałów.

Stuart Davis – amerykański malarz i grafik modernistyczny, najbardziej znany ze swych studiów życia codziennego Ameryki, przedstawianych w jaskrawych barwach. Zasłynął z adaptacji języka muzyki jazzowej do nowoczesnego malarstwa.

John Bennett Fenn – amerykański chemik, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 2002 roku.

Debra Fischer – amerykańska astronomka i astrofizyczka, profesor astronomii na Uniwersytecie Yale’a. Zajmuje się głównie poszukiwaniem i charakterystyką planet pozasłonecznych.

Louise Elisabeth Glück – amerykańska poetka i eseistka. Laureatka Nagrody Pulitzera w dziedzinie poezji w roku 1993, Nagrody Bollingena w roku 2001, amerykańskiej National Book Award w roku 2014 oraz literackiej Nagrody Nobla w roku 2020.

David Rolfe Graeber – amerykański antropolog, działacz anarchistyczny i autor książek: Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat, Utopia regulaminów. O technologii, tępocie i ukrytych rozkoszach biurokracji i Praca bez sensu. Teoria. Był profesorem antropologii w London School of Economics.

Vittorio Umberto Grilli – włoski ekonomista, wykładowca akademicki i urzędnik państwowy, od 2012 do 2013 minister gospodarki i finansów w rządzie Mario Montiego.

Brett Michael Kavanaugh – amerykański prawnik i były sędzia federalny, sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych od 2018.

Edgar Stillman Kelley – amerykański kompozytor, pianista, pedagog i dyrygent. Jako jeden z nielicznych czerpał z folkloru indiańskiego.

Paul M. Kennedy – brytyjski historyk i pisarz, wykładowca Uniwersytetu Yale’a.

Zenon Jewhen Kohut, ukr. Зенон-Євген Когут, ang. Zenon Eugene Kohut – kanadyjski historyk pochodzenia ukraińskiego, członek rady naukowej czasopisma Ukrajinśkyj istorycznyj żurnał, doctor honoris causa Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego.

Tjalling Charles Koopmans – amerykański ekonomista i ekonometryk pochodzenia holenderskiego, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii w 1975.

Jerzy Nikodem Kosiński, urodzony jako Józef Lewinkopf – polsko-amerykański pisarz pochodzenia żydowskiego, piszący w języku angielskim.

Paul Robin Krugman – ekonomista amerykański, twórca tak zwanej nowej geografii ekonomicznej, a także tak zwanej nowej teorii handlu międzynarodowego. Za jej opracowanie otrzymał w 2008 r. Nagrodę Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii za opracowanie nowatorskich modeli teorii nowego handlu, które odbiegają od poprzednich m.in. tym, że uwzględniają różnice geograficzne.

Robert Phelan Langlands – kanadyjski matematyk pracujący w Stanach Zjednoczonych.

Rafał Lemkin – polski i amerykański prawnik karnista pochodzenia żydowskiego, twórca pojęcia „ludobójstwo” i projektu konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa, podpisanej 9 grudnia 1948, nazywanej „Konwencją Lemkina”.

Bronisław Kasper Malinowski – polski antropolog społeczny i ekonomiczny, podróżnik, a także filozof, etnolog, religioznawca i socjolog.

Frédéric Martel – francuski prawnik, politolog, filozof, socjolog, nauczyciel akademicki, dziennikarz i pisarz, doktor nauk społecznych, urzędnik państwowy, dyplomata, autor książek tłumaczonych na wiele języków świata. W 2019 wydał książkę reportażową pt. Sodoma. Enquête au coeur du Vatican.
Achille Mbembe właśc. Joseph Achille Mbembe – kameruński filozof, teoretyk polityki, historyk i pisarz. Tematyka jego książek dotyczy głównie afrykańskiej historii i polityki.

Marilyn McCord Adams – amerykańska filozof i teolog

Paul Milgrom – amerykański ekonomista, zdobywca Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla za 2020 rok.
Zdzisław Marian Najder – polski historyk literatury, profesor nauk humanistycznych, wykładowca m.in. Uniwersytetu Columbia i Uniwersytetu Yale’a, opozycjonista w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, założyciel Polskiego Porozumienia Niepodległościowego, w latach 1982–1987 dyrektor Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Mąż tłumaczki Haliny Najder.

William Dawbney Nordhaus, „Bill” – amerykański ekonomista, profesor ekonomii na Uniwersytecie Yale’a, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii za 2018 rok.

Henri Nouwen – holenderski ksiądz katolicki, autor ponad 40 książek z zakresu duchowości.

George Emil Palade – amerykański cytolog. W 1974 otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny.

Arthur Kingsley Porter – amerykański archeolog, pisarz i historyk sztuki.

Włodzimierz Ptak – polski immunolog, mikrobiolog, profesor nauk medycznych, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, w latach 1978–1981 prorektor Akademii Medycznej w Krakowie.
Jonathan Edward Schell − amerykański dziennikarz, eseista i pisarz polityczny.

Erich Wolf Segal – amerykański pisarz, scenarzysta i naukowiec.

Josep Lluís Sert López – kataloński architekt.

Robert J. Shiller – amerykański ekonomista, profesor Uniwersytetu Yale’a.

Christopher Albert Sims – amerykański ekonomista, profesor ekonomii na Uniwersytecie w Princeton zajmujący się badaniami makroekonomicznymi.

Timothy David Snyder – amerykański historyk, profesor Uniwersytetu Yale. Specjalizuje się w zakresie historii nowożytnego nacjonalizmu oraz dziejów Europy Środkowej i Wschodniej.

Nicholas John Spykman – amerykański politolog i geopolityk pochodzenia holenderskiego. W swych badaniach kładł nacisk na wpływ geografii na politykę międzynarodową.
Baron Adolph Wilhelm August Friedrich von Steinwehr (1822–1877) – amerykański wojskowy, geograf, kartograf i pisarz; jako generał brygady brał udział w wojnie secesyjnej.

Lubert Stryer – amerykański biochemik, biolog molekularny i neurobiolog. Jest autorem „Biochemii” (1969), wydanej również w Polsce (1986).

William Graham Sumner – amerykański socjolog, profesor Uniwersytetu Yale’a.

Conrad Marshall John Fisher Swan – kanadyjski heraldyk, w latach 1992–1995 wielki herold Anglii.

Ngũgĩ wa Thiong’o – kenijski pisarz, dawniej tworzący po angielsku, a obecnie w języku kikuju. Jego dzieła obejmują powieści, sztuki, opowiadania, eseje, prace naukowe, krytykę literacką i książki dla dzieci.

Beatrice Muriel Hill Tinsley – urodzona w Wielkiej Brytanii nowozelandzka astronom i kosmolog, której badania przyczyniły się do zrozumienia ewolucji galaktyk.

James Tobin – amerykański ekonomista, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii w 1981.

Edmund Valentine White III – amerykański powieściopisarz, dramatopisarz, nowelista i krytyk literacki.

Paul Dundes Wolfowitz – były wiceprzewodniczący Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, były ambasador Stanów Zjednoczonych w Indonezji, w latach 2005-2007 prezes Banku Światowego.

Charles Peter Wuorinen – amerykański kompozytor, pianista, dyrygent i pedagog fińskiego pochodzenia; laureat muzycznej nagrody Pulitzera w 1970.

Philip George Zimbardo – amerykański psycholog pochodzenia włoskiego, od 1968 profesor Uniwersytetu Stanforda.

Max August Zorn – amerykański matematyk pochodzenia niemieckiego.