
Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN – ośrodek naukowo-badawczy położony na północno-zachodnich przedmieściach Genewy na granicy Szwajcarii i Francji, pomiędzy Jeziorem Genewskim a górskim pasmem Jury. Obecnie do organizacji należą dwadzieścia trzy państwa. CERN zatrudnia 2600 stałych pracowników oraz około 8000 naukowców i inżynierów reprezentujących ponad 500 instytucji naukowych z całego świata. Najważniejszym narzędziem ich pracy jest największy na świecie akcelerator cząstek – Wielki Zderzacz Hadronów.

European XFEL – rentgenowski laser na swobodnych elektronach w synchrotronowym centrum badawczym DESY w Hamburgu. Jest to najbardziej zaawansowane źródło impulsowego, spójnego promieniowania w zakresie twardego promieniowania rentgenowskiego.

Europejska Agencja Kosmiczna – międzynarodowa organizacja krajów europejskich, której celem jest eksploracja i wykorzystanie przestrzeni kosmicznej.

International Society for Philosophical Enquiry (ISPE) jest międzynarodowym stowarzyszeniem wysokich osiągnięć, w tym na polu naukowym oraz filozoficznym założonym w 1974. ISPE jest poświęcone zaawansowanym pytaniom, oryginalnym badaniom i wkładom. Członkowie wykorzystują własne umiejętności w celu zwiększenia wzrostu i rozwoju oświeconej kultury oraz postępowej cywilizacji.

Międzynarodowa Unia Astronomiczna – międzynarodowa organizacja zrzeszająca 13706 zawodowych astronomów rekomendowanych przez odpowiednie Komitety Narodowe. Koordynuje działalność badawczą w dziedzinie astronomii na świecie, organizuje kongresy generalne co trzy lata, sympozja i inne konferencje specjalistyczne, prowadzi działalność wydawniczą i informacyjną.

IUPAP – Międzynarodowa Unia Fizyki Czystej i Stosowanej – pozarządowa organizacja międzynarodowa dla popierania rozwoju fizyki z siedzibą w Szwajcarii, założona w roku 1922.

Międzynarodowa Unia Leśnych Organizacji Badawczych – niezależna instytucja i organizacja naukowa o zasięgu międzynarodowym, mająca na celu promowanie leśnictwa, rozwijanie badań leśnych. Pełni ważną rolę w tworzeniu sieci współpracy naukowej w leśnictwie i naukach pokrewnych.

Międzynarodowe Towarzystwo Nauk Ogrodniczych – międzynarodowa, pozarządowa organizacja non-profit zrzeszająca krajowe lub regionalne organizacje zajmujące się naukami o ogrodnictwie. Za cel postawiła sobie ona promowanie i wspierania badań naukowych i edukacji we wszystkich gałęziach nauk ogrodniczych oraz ułatwienie współpracy i transferu wiedzy w skali globalnej poprzez sympozja i kongresy, publikacje i struktury naukowe. Członkostwo jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych naukowców, nauczycieli, studentów i profesjonalistów z branży ogrodniczej.
Międzynarodowe Towarzystwo Organizacji Wiedzy: ISKO – międzynarodowa organizacja naukowa, zajmująca się popieraniem badań, rozwoju i zastosowań wszystkich metod służących do organizacji wiedzy.