
British Phonographic Industry – brytyjska organizacja non-profit reprezentująca interesy przemysłu muzycznego. Powstała w 1973 roku, jej siedziba znajduje się w Londynie w Wielkiej Brytanii. Główne zadanie BPI to reprezentowanie producentów oraz zwalczanie praktyk piractwa fonograficznego.

Music Canada – kanadyjska organizacja non-profit promująca interesy swoich członków, jak i ich partnerów, i artystów, założona w 1964 roku. Członkami organizacji jest kilkanaście wytwórni płytowych m.in. Sony Music Entertainment Canada, Universal Music Canada i Warner Music Canada. Music Canada współpracuje ściśle z studiami nagrań, salami i promotorami koncertowymi i menedżerami w promocji i rozwoju klastra muzycznego. Organizacja współpracuje również z innymi organizacjami branżowymi, w celu ograniczenia piractwa komputerowego i podrabiania towarów i zbudować, a także w celu utworzenia wartościowego rynku muzycznego w Kanadzie.

NVPI – holenderska organizacja przemysłu rozrywkowego reprezentująca interesy większości holenderskich firm muzycznych, wydawców treści audiowizualnych na nośnikach cyfrowych i internetowych oraz wydawców gier i innych interaktywnego oprogramowania.

Productores de Música de España – hiszpański oddział International Federation of the Phonographic Industry, nazwa zestawienia najpopularniejszych albumów i singli w Hiszpanii. Rankingi powstają w każdą niedzielę na podstawie tygodniowych opracowań. Utworzone nowe zestawienie jest podawane finalnie do wiadomości publicznej na oficjalnej stronie internetowej PROMUSICAE, która obejmuje takie notowania, jak Top 50 Songs, Top 100 Albums Chart, Top 20 Compilations Chart, Top 20 DVD Chart oraz Airplay Chart.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS – polska organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi twórców. Do założycieli ZAiKS-u należeli Stanisław Ossorya-Brochocki, Julian Tuwim, Jan Brzechwa i Antoni Słonimski.
Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie – organizacja powołana 21 grudnia 1918, podczas ogólnopolskiego Kongresu Konstytucyjnego w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Pierwszym prezesem został Józef Śliwicki. Statut związku podpisali między innymi: Stefan Jaracz, Juliusz Osterwa i Aleksander Zelwerowicz.
Związek Polskich Artystów Fotografików – stowarzyszenie twórczo-zawodowe fotografów, którego zadaniem jest zachowanie ich dotychczasowego dorobku oraz promocja i rozwój współczesnej fotografiki. Związek skupia artystów poruszających się w różnorodnych stylistykach i wyznaczających różne kierunki artystyczne - od fotografii klasycznej po skrajną awangardę.

Związek Polskich Artystów Plastyków (ZPAP) – stowarzyszenie zarejestrowane w marcu 1911 r. w Krakowie, pierwotnie pod nazwą Związek Powszechny Artystów Plastyków, z inicjatywy Tytusa Czyżewskiego oraz Zbigniewa i Andrzeja Pronaszków.

Związek Producentów Audio-Video, w skrócie ZPAV – polskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów założone w 1991 roku.