Gdańsk Święty Wojciech – zlikwidowany przystanek osobowy w Gdańsku, w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, położony w Świętym Wojciechu. Znajduje się na 320 kilometrze linii kolejowej nr 9 biegnącej z Warszawy do Gdańska.

Gimnazjum Wojciecha Górskiego w Warszawie, później Gimnazjum pod wezwaniem św. Wojciecha w Warszawie – nieistniejąca szkoła w Warszawie.
Orunia-Św. Wojciech-Lipce – dzielnica administracyjna Gdańska, położona w południowej części miasta. Ma charakter mieszkaniowo-przemysłowo-rolniczy.

Święty Wojciech – część Poznania, w obrębie Osiedla Stare Miasto, znajdująca się na północ od Starego Miasta, na niewielkim wzniesieniu w stosunku do okolic Starego Rynku. Za dzielnicę Święty Wojciech uważa się teren przy ulicach: Święty Wojciech, Działowej, Wolnicy i Księcia Józefa.

Święty Wojciech – wieś w Polsce, położona w województwie lubuskim, w powiecie międzyrzeckim, w gminie Międzyrzecz, na prawym brzegu Obry ok. 1,5 km na zachód od Międzyrzecza.
Drukarnia i Księgarnia Św. Wojciecha – oficyna wydawnicza od 1895 roku, wydawnictwo książkowe założone w 1897 roku w Poznaniu dzięki staraniom arcybiskupa Floriana Stablewskiego. Jest to najstarsza katolicka oficyna w Polsce działająca do dziś.

Trakt św. Wojciecha – ulica Gdańska należąca do ciągu drogi krajowej nr 91, rozpoczynająca się w Śródmieściu, biegnąca przez dzielnicę Orunia-Św. Wojciech-Lipce, aż do granicy z Pruszczem Gdańskim

Wzgórze Świętego Wojciecha – wzniesienie w Poznaniu, w Poznańskim Przełomie Warty, w dzielnicy Święty Wojciech, w obrębie Osiedla Stare Miasto, na północ od Starego Rynku.
Wzgórze Świętego Wojciecha – wzniesienie o wysokości 64,7 m n.p.m. położone w woj. pomorskim na obszarze miasta Gdańska, w jednostce administracyjnej Orunia-Św. Wojciech-Lipce.