Analiza kosztów i korzyściW
Analiza kosztów i korzyści

Analiza kosztów i korzyści – złożona metoda oceny efektywności inwestycji i projektów biorąca pod uwagę całość przewidywanych korzyści i kosztów, w tym elementy ilościowe i jakościowe, pozwalająca na określenie stopnia efektywności inwestycji w złożonym otoczeniu.

Burn down chartW
Burn down chart

Burn down chart – graficzne przedstawienie pozostałych do wykonania w projekcie prac względem czasu. Wykres pokazuje także szacowany czas pracy do zakończenia projektu. Wykresy burn down chart często wykorzystuje się przy programowaniu zwinnym, takim jak scrum.

Diagram GanttaW
Diagram Gantta

Diagram Gantta – graf stosowany głównie w zarządzaniu projektami. Uwzględnia się w nim podział projektu na poszczególne zadania, oraz rozplanowanie ich w czasie.

Kluczowe wskaźniki efektywnościW
Kluczowe wskaźniki efektywności

Kluczowe wskaźniki efektywności, kluczowe mierniki dokonań – finansowe i niefinansowe wskaźniki stosowane jako mierniki w procesach pomiaru stopnia realizacji celów organizacji.

Lista kontrolnaW
Lista kontrolna

Lista kontrolna, wykaz kontrolnywykaz czynności przygotowywany dla skomplikowanych zadań w celu zapewnienia właściwej (optymalnej) kolejności i niepominięcia żadnego istotnego etapu postępowania. wykaz czynności kontrolnych dla porównania stanu istniejącego ze stanem wzorcowym, opisanym tą listą, często z oceną stopnia zgodności

Metoda wartości wypracowanejW
Metoda wartości wypracowanej

Metoda wartości wypracowanej – metoda pozwalająca na kontrolę postępu realizacji projektu w wymiarze zakresu, kosztu i czasu. Metoda nie pozwala na pomiar jakości produktów projektu.

Parametry projektuW
Parametry projektu

Na parametry projektu składają się: zakres projektu, koszt projektu i czas projektu. Parametry projektu określa się czasami mianem „magicznego trójkąta”.

Sześć sigmaW
Sześć sigma

Sześć Sigma – metoda zarządzania jakością wprowadzona w Motoroli w połowie lat 80. przez Boba Galvina oraz Billa Smitha. Za to osiągnięcie w 1988 Motorola otrzymała Amerykańską Nagrodę Jakości im. M. Baldrige’a. Obecnie metoda ta używana jest w koncernach takich jak GE, 3M, Honeywell, Rockwell Automation, Alstom, Raytheon, HP, Philips, ABB, TRW Automotive i Microsoft. W 2000 roku Fort Wayne w Indianie został pierwszym miastem używającym Sześć Sigma do zarządzania miastem.

Pakiet biurowy ZohoW
Pakiet biurowy Zoho

Pakiet biurowy Zoho – pakiet biurowy obejmujący edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, Wiki, CRM, bazy danych, narzędzia służące do tworzenia prezentacji, zapisywania notatek, zarządzania projektami, fakturowania oraz realizacji innych zadań. Jako, że aplikacje Zoho działają w oparciu o sieć internetową, wszystkie funkcjonują niezależnie od systemu operacyjnego komputera.